Ogłoszenia parafialne – 3. NIEDZIELA PRZED KOŃCEM ROKU KOŚCIELNEGO 12.11.2023

A to przykazanie mamy od niego, aby ten, kto miłuje Boga, miłował i brata swego.”   1 J 4,21

Prowadzenie: ks. Łukasz Ostruszka

NABOŻEŃSTWA:

Przedostatnia niedziela roku kościelnego (19.11.2023)
Wieliczka – godz. 8:00
Kraków – godz. 10:00
(po nabożeństwie kawiarenka zborowa – sala Diakonii, ul. Grodzka 62)
Kraków – godz. 19:00

OGŁOSZENIA

1. Terminarz spotkań tygodniowych:
• Zapraszamy na ostatnie listopadowe spotkanie kręgu modlitewno-medytacyjnego, które odbędzie się w poniedziałek 20 listopada o godz. 18:30. Później przechodzimy w tryb rekolekcyjny.
• Zapraszamy na kolejne spotkanie studenckie, które odbędzie się 13 listopada o godz. 19:30 w Drukarni.
• Próba chóru parafialnego w środę o godz. 18:00 w sali Diakonii.
• Spotkanie z Wiarą dla osób zainteresowanych Kościołem (grupa 4) odbędzie się w czwartek 16 listopada o godz. 18:00 w Drukarni.
• Spotkanie kręgu srebrnej generacji odbędzie się w ostatni czwartek miesiąca o godz. 16:00 w sali Diakonii.
• Godzina biblijna w czwartek o godz. 17:00 w sali okrągłego stołu.
• Młodzieżówka zaprasza na spotkanie w piątek o 18:00 w sali Diakonii.
• Próby chórku dziecięcego zgodnie z informacjami przekazywanymi rodzicom na grupie na WhatsApp.

2. Zapraszamy na tegoroczne adwentowe Rekolekcje Internetowe, które rozpoczną się od spotkania w poniedziałek 27 listopada w godz. 18:30-20:15. Spotkania online odbywać się będą co tydzień, a ostatnie zaplanowane jest w realu. Zapisy w kancelarii parafialnej lub mailowo pod adresem lp.ei1709565094naret1709565094ul@wo1709565094kark1709565094. Osobami odpowiedzialnymi za projekt są Joanna i Piotr Passowiczowie, Krzysztof Pawlak i Radosław Pociask. Opiekę duszpasterską zapewniają ks. Łukasz Ostruszka i Filip Lipiński.

3. Zapraszamy na spotkanie pt. „Jak nauczyć się tańczyć w deszczu, czyli o dobrym samopoczuciu w każdym wieku”, które odbędzie się w czwartek 16 listopada o godz. 17:30 w sali Diakonii. Spotkanie, które poprowadzą Gabriela Początek i Natalia Segiet, realizowane jest w ramach projektu „Nasza wspólna sprawa” współfinansowanego z programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025.

4. Zachęcamy do udziału w akcji „Prezent pod choinkę”, którą organizuje Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła i Diakonia Polska. Jak co roku chcemy zebrać prezenty dla dzieci w najbardziej potrzebujących miejscach w Ukrainie, Rumunii, Bułgarii i na Białorusi. Prezenty można dostarczać do kancelarii parafialnej do poniedziałku 13 listopada. Szczegóły akcji na plakatach i w ulotkach.

5. Hanna Tyrańska z naszej grupy młodzieżowej weźmie udział w grudniu w misji pomocowej w Ukrainie organizowanej przez harcerstwo. Zamierza dostarczyć pomoc świąteczną do obwodu Chmielnickiego i wspólnie przeżyć święta z miejscowymi. Zwraca się więc do nas z prośbą o pomoc w sfinansowaniu zakupu potrzebnych artykułów – makaronów, herbaty, kaszy i innych artykułów spożywczych, a także zabawek dla dzieci. Komisja ds. dobroczynności działająca w ramach Rady Parafialnej przychylnie odpowiedziała na ten wniosek i ogłasza zbiórkę pieniędzy. Ofiary można przekazywać na listę w kancelarii parafialnej do końca listopada, zachęcamy również do wpłat bankowych z dopiskiem „Ukraina”.

6. W związku z nadchodzącą zimą i tragiczną, skomplikowaną sytuacją na granicy polsko-białoruskiej ogłaszamy zbiórkę ofiar na pomoc, którą chcemy dostarczyć organizacjom służącym na miejscu – nawiązaliśmy w tym celu współpracę z Klubem Inteligencji Katolickiej w Warszawie. Lista, na którą można wpłacać ofiary wystawiona jest w kancelarii parafialnej, ale zachęcamy również do wpłat na konto bankowe parafii z dopiskiem „Białoruś” lub do dostarczania konkretnych rzeczy. Potrzebne są sprawne powerbanki, bielizna termiczna, koce i śpiwory w kolorach lasu. Inicjatorami zbiórki są nasi parafianie Beata Pietras i Łukasz Laxy. Wniosek popiera komisja ds. dobroczynności.

7. Polskie Towarzystwo Ewangelickie oddział w Krakowie zaprasza wszystkich zainteresowanych na krótkie spotkanie pt. „Wieloreligijność Krakowa w XVI wieku”, które poprowadzi Aleksandra Rzońca. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 19 listopada po kawiarence zborowej, a więc ok. godz. 12:00 w sali Diakonii. Bezpośrednio po spotkaniu zaplanowane jest wyjście na Wawel na wystawę historyczno-artystyczną pt. „Obraz Złotego Wieku”. Zapisy na listę przyjmuje również Aleksandra Rzońca. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

8. W ostatnią niedzielę zebraliśmy w naszym kościele ofiarę w wysokości 503,70 zł. Za każdy dar dziękujemy.

Komentowanie niedozwolone.