Ewangelia Jana nie jest im obca – II etap konkursu Sola Scriptura

W sobotę 3 grudnia w sali zborowej parafii ewangelickiej w Świętochłowicach odbył się diecezjalny etap Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego Sola Scriptura 2022/23. W tym roku uczestnicy konkursu mierzą się z tekstami Janowymi – Ewangelią wg św. Jana oraz trzema Listami św. Jana.

W eliminacjach szkolno-parafialnych w Krakowie przeprowadzonych w ostatnim tygodniu października zarówno w Punkcie Katechetycznym naszej Parafii, jak i w Prywatnej Szkole Podstawowej im. Mikołaja Reja, łącznie siedmiu uczniów klas czwartych i szóstych zakwalifikowało się do etapu diecezjalnego. Wynik eliminacji diecezjalnych zostanie ogłoszony do 20 grudnia. Wówczas okaże się, czy Kraków będzie reprezentowany w finale tegorocznej edycji konkursu.

Udział w konkursie wymagał solidnego przygotowania z zakresu nowotestamentowych ksiąg. Uczestników prowadzą w tym nasi katecheci – p. Izabela Adamczyk-Pagano oraz praktykant p. Filip Lipiński.

Wszystkim uczestnikom konkursu składamy serdeczne gratulacje, przede wszystkim za śmiałość, odwagę i wytrwałość w lekturze Pisma Świętego. Trzymamy kciuki za pomyślny wynik i życzymy Bożego błogosławieństwa.

20221203_111458

Komentowanie niedozwolone.