Ogłoszenia parafialne – 13. Niedziela po Trójcy Świętej 11.09.2022

Hasło tygodnia: „Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych moich braci, mnie uczyniliście.Mt 25,40

Pieśni: 802, 346, 758, 716, 736
Prowadzenie: ks. Semko Koroza, ks. Łukasz Ostruszka, Filip Lipiński

NABOŻEŃSTWA:

14. Niedziela po Trójcy Świętej – 18.09.2022
Wieliczka godz. 08:00
Kraków godz. 10:00
(kawiarenka zborowa po nabożeństwie – Diakonia ul. Grodzka 62)
Kraków godz. 19:00

– Przepraszamy za problemy z transmisją internetową z nabożeństwa w ubiegłym tygodniu.

– Maluchy razem z rodzicami zapraszamy w czasie nabożeństw do wyremontowanej sali dla dzieci – wejście po prawej stronie przed ołtarzem.

– Przypominamy, że rozpoczął się już nowy sezon szkółek niedzielnych, które będą się odbywały co tydzień. Szczegółowych informacji udzielają:

Grupa młodsza – Marta Sztwiertnia i Joanna Rzońca
Grupa Godly Play – Patrycja Prostak i Anna Płonka
Grupa starsza – Izabela Adamczyk-Pagano

– Powitanie w naszej Parafii: ks. Semko Koroza (Kościół Ewangelicko-Reformowany), Pan Filip Lipiński (nowy praktykant Parafii) razem z żoną Sandrą i córeczką Emmą.

WYBORY W NASZEJ PARAFII

Zgodnie z § 22 oraz § 23 p.1 Regulaminu Parafialnego Rada Parafialna ogłasza zwołanie Zgromadzenia Parafialnego wyborczego – Rady Parafialnej, Parafialnej Komisji Rewizyjnej i Synodu Diecezjalnego na dzień 25 września 2022 r. po nabożeństwie głównym. Zgodnie z § 24 Regulaminu Parafialnego: „Kandydatów do władz parafialnych zgłaszają parafianie posiadający czynne prawo wyborcze, najpóźniej na dwa tygodnie przed wyborami, w kancelarii parafialnej lub na ręce Proboszcza. Osoba zgłaszająca kandydata zobowiązana jest do dołączenia do zgłoszenia zgody na kandydowanie podpisanej przez kandydata”.

Regulamin Parafialny w § 8 określa także, kto może wybierać, a więc kto ma czynne prawo wyborcze oraz kto może być wybierany, czyli posiada bierne prawo wyborcze. „Prawo głosu i czynne prawo wyborcze w Parafii przysługuje tym członkom Parafii, którzy, zostali konfirmowani albo wstąpili do Kościoła, ukończyli 18 lat, uczęszczają na nabożeństwa i opłacili w przepisanym terminie przypadającą na nich składkę za rok ubiegły lub zostali z niej zwolnieni przez Radę Parafialną. Bierne prawo wyborcze w Parafii przysługuje jej członkom, którzy przez okres trzech lat nieprzerwanie posiadają czynne prawo wyborcze, ukończyli 21 lat, biorą udział w życiu kościelnym i przystępują do Stołu Pańskiego”.

Formularze zgłoszeniowe można odebrać w kancelarii parafialnej. Przypominamy, że zgodnie z regulaminem lista zgłoszeń musi zostać zamknięta 11 września 2022 r.

INNE WYDARZENIA

1. Organizujemy wyjazd na Ogólnopolski Zjazd Młodzieży Ewangelickiej, który odbędzie się w dniach 7-9 października w Wiśle. Zgłoszenia w trakcie spotkań Młodzieżówki, którą zainaugurowaliśmy w ostatni piątek. Spotkania odbywają się co piątek o godz. 17:30 według następującego planu miesięcznego:

– Pierwszy piątek miesiąca zajęcia w Diakonii połączone z tematem przewodnim
– Drugi piątek miesiąca integracyjne „wyjście na miasto”
– Trzeci piątek miesiąca zajęcia w Diakonii połączone z tematem przewodnim
– Czwarty piątek miesiąca wspólna gra w hali sportowej

Zajęcia sportowe w ostatni piątek są otwarte dla wszystkich chętnych. Zapraszamy rodziców, przyjaciół, znajomych. Dokładne miejsce gry zostanie podane w późniejszym terminie.

2. Młodzież z klasy ósmej szkoły podstawowej, która rozpoczyna w tym roku przygotowania do Konfirmacji w 2024 r. zapraszamy na pierwsze spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w najbliższy poniedziałek o godz. 17:30 w Diakonii.

3. Po przerwie spowodowanej pandemią powracają wyjazdy konfirmantów do Wittenbergi organizowane przez Diecezję Katowicką naszego Kościoła. W dniach 15-18 września grupa 100 konfirmantów wyruszy dwoma autokarami do Eisenach i Wittenbergi. Opiekunami grupy krakowskiej będą Pani Izabela Adamczyk-Pagano i Pan Filip Lipiński. Zbiórka pod McDonald’s na dworcu PKP w czwartek o godz. 18:45.

4. Próby chóru parafialnego w każdą środę o godz. 18:30 w Diakonii. Można jeszcze dołączyć do składu. Zgłoszenia przyjmuje Pan Łukasz Laxy. Chórowi dziękujemy za służbę w czasie sobotniego nabożeństwa na cmentarzu w Łuczanowicach.

5. A już dziś, zaraz po nabożeństwie, Inauguracyjna próba chórku dziecięcego. Zapraszamy wszystkie dzieci chętne do wspólnego śpiewania. Dyrygentką chóru jest Pani Blanka Dembosz-Tondera, której serdecznie dziękujemy za podjęcie się tej służby. Kolejne próby w niedziele po nabożeństwie – dzieci zostają w sali, w której odbywają się szkółki, rodziców zapraszamy do kawiarenki zborowej.

6. Najbliższe spotkanie Klubu Seniorów odbędzie się w czwartek 15 września o godz. 16:00 w Diakonii. Spotkania klubu planowane są co tydzień.

7. Pierwsza Godzina Biblijna po wakacjach odbędzie się w najbliższy czwartek 15 września o godz. 18:00 w Diakonii.

8. Kontynuujemy środowe koncerty organowe o godz. 11:00 i 13:00 również we wrześniu. Zachęcamy do duchowego odpoczynku w trakcie dnia przy utworach znakomitych kompozytorów. Wstęp wolny, szczegóły na plakatach.

9. Krakowski Oddział Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego serdecznie zaprasza na spacer „Podgórskie tropy”, podczas którego odszukamy ślady po podgórskich ewangelikach. Zbiórka w niedzielę 11 września 2022 r. o godz. 11.30 przed kościołem św. Marcina przy ul. Grodzkiej. Spacer poprowadzi Pani Aleksandra Rzońca.

10. Centrum Misji i Ewangelizacji naszego Kościoła rozpoczyna kolejną edycję akcji „Prezent pod choinkę”. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do wzięcia ulotki (położona obok skrzyni z ukraińską flagą). W 2021 r. akcja przyniosła 6625 paczek. Dzięki zaangażowaniu ok. 1000 darczyńców z całego kraju paczki dotarły do dzieci w Białorusi i Ukrainie, Rumunii i Mołdawii oraz na obozy dla uchodźców w Bułgarii i Polsce. Paczki przygotowane zgodnie z instrukcjami umieszczonymi na ulotce można przekazywać do kancelarii naszej Parafii.

POZOSTAŁE INFORMACJE

11. Informujemy, że podczas nabożeństw w Krakowie w ostatnią niedzielę zebraliśmy ofiarę w wysokości 703 zł. Za każdy dar dziękujemy.

WSPOMNIENIA

12. Katarzyna Hanak urodzona 24.04.1944 r. w Krakowie, zmarła 13.09.2011 w Dobczycach, pochowana na Rakowicach. Wspomina siostra Dorota Targowska- Briffe, która przebywa obecnie w Anglii.

13. Maria Król z d. Kubaczka urodzona 6.07.1937 w Cieszynie, zmarła 9.09.2021 w Krakowie. W pierwszą rocznicę odejścia wspomina ją mąż i syn z żoną i wnuczkami.

Komentowanie niedozwolone.