Święto Trójcy Świętej 12.06.2022

Hasło tygodnia: „Łaska Pana Jezusa Chrystusa i miłość Boga, i społeczność Ducha Świętego niech będzie z wami wszystkimi.
 2 Kor 13,13

Pieśni: 239, 248, 225 (1 zw.), 225 (2 i 3 zw.), 235 int. 55
Prowadzenie: ks. Łukasz Ostruszka

NABOŻEŃSTWA:

1. Niedziela po Trójcy Świętej 19.06.2022
Wieliczka godz. 08:00
Kraków godz. 10:00
(kawiarnia zborowa po nabożeństwie – Diakonia ul. Grodzka 62)
Kraków godz. 19:00

Dziś kawiarnia zborowa jest nieczynna z powodu pikniku w Wieliczce. Zapraszamy na kawę, herbatę i ciasto 19 czerwca po głównym nabożeństwie.

Na podstawie § 15 Regulaminu Parafialnego Kościoła Ewangelicko- Augsburskiego w RP prezes Rady Parafialnej ks. Łukasz Ostruszka zwołuje na niedzielę 26 czerwca 2022 r. Zgromadzenie Parafialne. Zgromadzenie odbędzie się bezpośrednio po nabożeństwie o godz. 10:00 w kościele.

W planie Zgromadzenia jest m.in. przyjęcie sprawozdania z działalności gospodarczej za rok 2021, informacja o wynikach negocjacji ws. najmu powierzchni przez Fundację im. Samuela Bandtkiego i prezentacja regulaminu funduszu stypendialnego.

Rada Parafialna informuje, że materiały dotyczące porządku Zgromadzenia dostępne będą do wglądu w kancelarii parafialnej od poniedziałku 20 czerwca do czwartku 23 czerwca w godzinach pracy kancelarii. Każdy z uprawnionych członków Zgromadzenia otrzyma również wydrukowane materiały na czas trwania obrad z zastrzeżeniem zachowania tajemnicy i nierozprzestrzeniania materiałów poza Zgromadzeniem.

Informujemy jednocześnie, że Rada Diecezjalna Diecezji Katowickiej naszego Kościoła przedłużyła kadencję Rady Parafialnej o trzy miesiące.

INNE WYDARZENIA

1. Zapraszamy na „Godzinę biblijną”, która odbędzie się w czwartek 23 czerwca o godz. 18:00 w kancelarii parafialnej – sala okrągłego stołu. Rozważany będzie kolejny fragment Listu do Rzymian.

2. Zapraszamy na wyjazd na nabożeństwo w kościele leśnym na Równicy organizowany wspólnie z krakowskim oddziałem Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego. Na wspólną wyprawę chcemy zaprosić także naszych gości z Ukrainy. Mamy jeszcze wolne miejsca, wpisowe 20 zł. Wyjazd w czwartek o 7 rano z parkingu pod Wawelem (naprzeciwko hotelu Sheraton).

3. Z radością informujemy, że chór parafialny rozpoczął już działalność i zaprasza na próby w środy o godz. 18:30 w Diakonii. Można jeszcze dołączyć do składu. Zgłoszenia przyjmuje Pan Łukasz Laxy. Prosimy również o zapisy do zespołu dziecięcego.

4. Na portalu luteranie.pl i na naszej stronie parafialnej pojawiły się dwa ogłoszenia dot. Zgromadzenia Ogólnego Światowej Federacji Luterańskiej, które odbędzie się we wrześniu przyszłego roku w Krakowie. Pierwsze to propozycja dla wolontariuszy, którzy mogą pomóc w organizacji i przyjmowaniu gości, druga to oferta pracy na stanowisku asystentki / asystenta biura ZO ŚFL. Zainteresowane osoby prosimy o zapoznanie się z tymi ogłoszeniami.

5. Przypominamy, że Dni Dobrej Nowiny, czyli wakacyjne półkolonie dla dzieci zaplanowane są na ostatni tydzień sierpnia. Rozpoczną się w poniedziałek 22 sierpnia, a zakończą w niedzielę 28 sierpnia wspólnym nabożeństwem. Zajęcia każdego dnia od godz. 8:00 do 16:00. Zapisy w kancelarii parafialnej.

6. Jeszcze jedna wakacyjna propozycja. W sobotę 23 lipca planujemy zorganizować parafialny wyjazd integracyjny do kameralnej agroturystyki w Chrobrzu nad rzeką Nidą. Jest to wyjazd jednodniowy, skierowany dla wszystkich chętnych z parafii, połączony ze spływem kajakowym, czasem modlitwy i wspólnym posiłkiem przy ognisku. Zapisy w kancelarii parafialnej, prosimy o zarezerwowanie terminu w swoich kalendarzach.

POZOSTAŁE INFORMACJE

7. Rodziców dzieci, które rozpoczną naukę w pierwszych klasach szkoły podstawowej prosimy o zapisy na naukę religii w punkcie katechetycznym. Zgłoszenia w kancelarii.

8. Informujemy, że podczas nabożeństw w Krakowie w ostatnią niedzielę zebraliśmy ofiarę w wysokości 640 zł. Za każdy dar serdecznie dziękujemy

WSPOMNIENIE

9. W społeczności naszego zboru chcemy dziś wspomnieć śp. Danielę Tracz zd. Pisz, urodzoną 25 sierpnia 1933 r. w Skoczowie, a zmarłą 27 kwietnia 2022 r. w Krakowie. Spoczęła w rodzinnej miejscowości, czyli w Skoczowie. Wspominają ją dziś córki i syn z rodzinami.

 

Komentowanie niedozwolone.