2. Niedziela po Trójcy Świętej 26.06.2022

Hasło tygodnia: „Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie.” Mt 11,28

Pieśni: 307, 265, 663 (zw. 1), 663 (zw. 2-5), 290 int. 57
Prowadzenie: ks. Łukasz Ostruszka

NABOŻEŃSTWA:

3. Niedziela po Trójcy Świętej – 03.07.2022
Wieliczka godz. 08:00
Kraków godz. 10:00
(kawiarnia zborowa po nabożeństwie – Diakonia ul. Grodzka 62)
Kraków godz. 19:00

W związku ze Zgromadzeniem Parafialnym, kawiarnia będzie dziś nieczynna.

Na podstawie § 15 Regulaminu Parafialnego Kościoła Ewangelicko- Augsburskiego w RP prezes Rady Parafialnej ks. Łukasz Ostruszka zwołuje na niedzielę 26 czerwca 2022 r. Zgromadzenie Parafialne. Zgromadzenie odbędzie się bezpośrednio po nabożeństwie o godz. 10:00 w kościele.

W planie Zgromadzenia jest m.in. przyjęcie sprawozdania z działalności gospodarczej za rok 2021, informacja o wynikach negocjacji ws. najmu powierzchni przez Fundację im. Samuela Bandtkiego i prezentacja regulaminu funduszu stypendialnego.

 

INNE WYDARZENIA

1. Przypominamy, że Dni Dobrej Nowiny, czyli wakacyjne półkolonie dla dzieci zaplanowane są na ostatni tydzień sierpnia. Rozpoczną się w poniedziałek 22 sierpnia, a zakończą w niedzielę 28 sierpnia wspólnym nabożeństwem. Zajęcia każdego dnia od godz. 8:00 do 16:00. Zapisy w kancelarii parafialnej.

2. Jest jeszcze jedna wakacyjna propozycja. W sobotę 23 lipca planujemy zorganizować parafialny wyjazd integracyjny do kameralnej agroturystyki w Chrobrzu nad rzeką Nidą. Jest to wyjazd jednodniowy, skierowany do wszystkich chętnych z parafii, połączony ze spływem kajakowym, czasem modlitwy i wspólnym posiłkiem przy ognisku. Zapisy w kancelarii parafialnej, prosimy o zarezerwowanie terminu w swoich kalendarzach. Istnieje możliwość zarezerwowania dłuższego pobytu – od piątku do poniedziałku. Więcej informacji udziela Pani Beata Pietras i ks. Łukasz Ostruszka.

3. Zapraszamy na „Godzinę biblijną”, która odbędzie się we wtorek 28 czerwca o godz. 18:00 w kancelarii parafialnej – sala okrągłego stołu. Rozważany będzie kolejny fragment Listu do Rzymian.

4. Próby chóru parafialnego odbywają się w każdą środę o godz. 18:30 w Diakonii. Można jeszcze dołączyć do składu. Zgłoszenia przyjmuje Pan Łukasz Laxy. Prosimy również o zapisy do zespołu dziecięcego.

 

POZOSTAŁE INFORMACJE

5. Rodziców dzieci, które rozpoczną naukę w pierwszych klasach szkoły podstawowej prosimy o zapisy na naukę religii w punkcie katechetycznym. Zgłoszenia w kancelarii.

6. Informujemy, że podczas nabożeństw w Krakowie w ostatnią niedzielę zebraliśmy ofiarę w wysokości 482 zł. Za każdy dar serdecznie dziękujemy.

7. Informujemy, że Konsystorz naszego Kościoła podjął na ostatnim posiedzeniu decyzję o przeniesieniu wikariusz – ks. Wiktorii Matloch do Parafii Wniebowstąpienia w Warszawie z dniem 1 września. Jednocześnie do naszej Parafii skierowany został magister teologii – Pan Filip Lipiński. Podziękowanie i pożegnanie ks. Wiktorii planujemy zorganizować w sierpniu.

Komentowanie niedozwolone.