6. NIEDZIELA PO WIELKANOCY 29.05.2022

Hasło tygodnia: „A gdy Ja będę wywyższony ponad ziemię, wszystkich do siebie pociągnę.”   J 12,32

Pieśni: 566, 765, 666, 539, 301 (int. 52)
Prowadzenie: ks. Łukasz Ostruszka, ks. Wiktoria Matloch

NABOŻEŃSTWA:

1. Dzień Świąt Zesłania Ducha Świętego – 05.06.2022
Kraków godz. 10:00
KONFIRMACJA
Kraków godz. 19:00

2. Dzień Świąt Zesłania Ducha Świętego – 06.06.2022
Wieliczka godz. 18:00
(wspólny posiłek – smażenie jajecznicy)

INNE WYDARZENIA

1. Zapraszamy na „Godzinę biblijną”, która odbędzie się w czwartek 2 czerwca o godz. 18:00 w kancelarii parafialnej – sala okrągłego stołu. Rozważany będzie kolejny fragment Listu do Rzymian.

2. Seniorów naszej parafii zapraszamy na spotkanie urodzinowe Klubu Seniora, które odbędzie się wyjątkowo, również w czwartek 2 czerwca o godz. 16:00 w Diakonii. Zmiana terminu z ostatniego czwartku miesiąca na pierwszy podyktowana jest Świętem Wniebowstąpienia.

3. Zapraszamy na wyjazd na nabożeństwo w kościele leśnym na Równicy organizowany wspólnie z krakowskim oddziałem Polskiego Towarzystwa Ewangelickim. Na wspólną wyprawę chcemy zaprosić także naszych gości z Ukrainy. Zapisy w kancelarii parafialnej i u Pana Bogusława Tondery. Będziemy wdzięczni za wpłacenie wpisowego w wysokości 20 zł.

4. Z radością informujemy, że chór parafialny rozpoczął już działalność i zaprasza na próby w środy o godz. 18:30 w Diakonii. Można jeszcze dołączyć do składu. Zgłoszenia przyjmuje Pan Łukasz Laxy. Prosimy również o zapisy do zespołu dziecięcego.

5. Informujemy, że zbieramy ofiary na fundusz Bratniej Pomocy im. Gustawa Adolfa, z którego finansowane są projekty remontowe wielu parafii w naszym Kościele. Prosimy o wpłaty na listę w kancelarii parafialnej lub na konto z dopiskiem „ofiara na BPGA”. Za każdy dar w imieniu obdarowanych serdecznie dziękujemy.

6. Po ponad dwóch latach przerwy chcemy wznowić spotkania grupy Kraków-Roden. Zapraszamy na spotkanie w piątek 03.06. 2022 r. o godz. 18:00 w pomieszczeniach kancelarii parafialnej. Spotkanie będzie miało charakter organizacyjny – tzn. zastanowimy się nad tematyką przyszłych spotkań, ich częstotliwością oraz nad możliwościami odnowienia partnerskich kontaktów ze zborami w Roden. Więcej informacji udzieli Pan Stefan Kozieł.

7. Zapraszamy na Dni Biblijne w Małopolsce organizowane m.in. przez krakowski oddział Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego. Szczegółowy program na plakacie, a my polecamy szczególnie wystawę wybranych egzemplarzy Biblii pochodzących ze zbiorów archiwalnych naszej parafii. Po dzisiejszym nabożeństwie i po kawiarni zborowej polecamy także spacer biblijny po Krakowie. Więcej informacji udziela Pani Aleksandra Rzońca.

8. Już dziś wieczorem 29 maja godz. 17:00 kolejny koncert bachowski organizowany przez Polskie Towarzystwo Bachowskie.

POZOSTAŁE INFORMACJE

9. Rodziców dzieci, które rozpoczną naukę w pierwszych klasach szkoły podstawowej prosimy o zapisy na naukę religii w punkcie katechetycznym. Zgłoszenia w kancelarii.

Komentowanie niedozwolone.