Ogłoszenia parafialne na 14 listopada 2021 r. – Przedostatnia niedziela roku kościelnego

W najbliższą niedzielę, 21 listopada, nabożeństwa   odbędą się:  w Wieliczce o g. 800  , w Krakowie o g. 1000   i o g. 1200.

Nie obowiązują w dalszym ciągu  zapisy na udział w nabożeństwach. Nadal jednak obowiązują maseczki i dezynfekcja rąk.

 

18 listopada, w czwartek o godz. 1800 – studium biblijne w punkcie diakonjnym, przy ul. Grodzkiej 62/3.

Za tydzień w niedzielę,  21 listopada Polskie Towarzystwo Ewangelickie zaprasza na spotkanie do diakonii, po  porannym nabożeństwie ok. 1115. Spotkanie będzie miało charakter sprawozdawczo-wyborczy. Będzie również poruszony temat o planowanych spotkaniach oraz organizowanych wycieczkach.

27 listopada, sobotę (za dwa tygodnie) zapraszamy wszystkich chętnych parafian na warsztaty, na których będziemy wspólnie stroić wieńce adwentowe. Początek o godz. 900.  Wpłacamy po 20 zł – na zakup potrzebnych akcesoriów  do strojenia wieńców. Prosimy o zapisy w kancelarii.

Nadal aktualny jest jeszcze apel Diakonii naszego Kościoła o składanie ofiar na rzecz uchodźców na polsko-białoruskiej granicy. Osoby te potrzebują suche i ciepłe ubrania, posiłku, noclegu – szczególnie teraz, dni są coraz chłodniejsze i są narażone na wychłodzenie i silne przeziębienie.                                                                            Ofiary pieniężne można wpłacać w kancelarii parafialnej lub indywidualnie na konto Diakonii z dopiskiem „Uchodźcy” (nr konta bankowego Diakonii w kancelarii) – do końca tego tygodnia (do czwartku).

  • W kancelarii parafialnej przyjmowane są wpłaty na prenumeratę czasopisma „ZWIASTUN” na 2022 r. Koszt za cały rok – 140 zł; za pół roku – 70 zł, oraz na prenumeratę kwartalnika „JEDNOTA” – 40 zł na 2022 r.

 

  • Na podstawie uchwały rady parafialnej z dnia 11 marca 2015 r. w oparciu o §2 punkt 5, §7 punkt 1, §8 punkt 1 Regulaminu Parafialnego, przypominamy i prosimy o uregulowanie składki parafialnej za rok bieżący do dnia 31 grudnia. Wpłata po tym terminie, spowoduje iż dana osoba nie zostanie umieszczona na liście uprawnionych do głosowania. Związane jest to z koniecznością, weryfikacji oraz zatwierdzenia listy przez radę parafialną, przed sprawozdawczym zgromadzeniem parafialnym.

 

  • Centrum Misji i Ewangelizacji serdecznie zaprasza na Urodzinowy koncert Zespołu CME z towarzyszeniem Orkiestry Kameralnej Silesian Art. Collective pod batutą Mateusza Walacha. Koncert odbędzie się 28 listopada w teatrze w Cieszynie. Bilety do nabycia w księgarni WARTO w Cieszynie i na pl

 

  • Uczennica Technikum Gastronomiczno-Hotelarskiego z Wisły, ewangeliczka, poszukuje pokoju do wynajęcia w celu odbycia praktyki – w okresie od 17 stycznia do 11 lutego 2022 r. – wraz z koleżanką. Jeżeli ktoś z parafian miałby możliwość i zechciałby wynająć pokój, prosimy o zgłoszenie tego w kancelarii parafialnej.

 

  • Kolekta z poprzednich nabożeństw wyniosła: 378,00 zł.

Komentowanie niedozwolone.