Ogłoszenia parafialne na 31 października 2021 r. – 22. Niedziela po Trójcy Świętej

Nabożeństwa na przyszły tydzień:

Jutro – 1 listopada (poniedziałek)  – Pamiątka Umarłych – w Krakowie o godz. 1000,

7 listopada w niedzielę, za tydzień,  o godz.800 w Wieliczce,  o godz. 1000  i  1200 w Krakowie,

11 listopada (czwartek) o godz. 1000 w Krakowie  – Święto Odzyskania Niepodległości, prowadzący nabożeństwo Ks.Kpt. Marcin Konieczny

Nie obowiązują w dalszym ciągu  zapisy na udział w nabożeństwach. Nadal jednak obowiązują maseczki i dezynfekcja rąk.

Dzisiaj o godz.1800 w kościele św. Marcina odbędzie się koncert, zorganizowany przez Polskie Towarzystwo Bachowskie. W programie między innymi: Dowland, Bach, Brams, Reger, Funck. Wystąpi: Michał Białko – organy, zespół muzyczny: Krakowski Konsort Viol da Gamba.

4 listopada w czwartek o godz. 1800 – studium biblijne w diakonii, przy ul. Grodzkiej 62/3.

  • Przypominamy, że w dalszym ciągu trwa zbieranie „Prezentów pod choinkę” dla najuboższych dzieci z Rumunii, Białorusi i Ukrainy. Akcję kończymy 10 listopada.

Jeśli ktoś sam nie może przygotować paczki z jakichś powodów, to parafia przygotuje – w takim wypadku należy wpłacić w kancelarii 60 zł. Przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w ulotki.

Diakonia naszego Kościoła wystosowała  a p e l    o składanie ofiar na rzecz uchodźców na polsko-białoruskiej granicy. Teraz jest najtrudniejszy okres dla tych osób, jest coraz niższa temperatura otoczenia. Powoduje to skrajne wychłodzenie i silne przeziębienie. Potwierdzone są przypadki, kiedy osoby zmarły, ponieważ nie dotarła do nich pomoc. Diakonia Polska rozpoczęła projekty pomocowe dla uchodźców  osadzonych w strzeżonych ośrodkach, jak też dla osób, które przemierzają polskie tereny przygraniczne i nie mają dostępu do suchego i ciepłego ubrania, noclegu, posiłku.                                                                  Ofiary pieniężne można przekazywać    przez parafie ewangelickie lub indywidualnie do dnia 15 listopada 2021 r. na konto Diakonii z dopiskiem: „Uchodźcy”.

  • W kancelarii parafialnej przyjmowane są wpłaty na prenumeratę czasopisma „ZWIASTUN” na 2021 r.  Koszt za cały rok – 140 zł; za pół roku – 70 zł, oraz na prenumeratę kwartalnika „JEDNOTA” – 40 zł na 2021 r.
  • W zeszłym tygodniu zebrano kolektę z nabożeństw w wysokości:   313,00 zł.

Komentowanie niedozwolone.