Ogłoszenia parafialne na 24 października 2021 r. – 21. Niedziela po Trójcy Świętej

Za tydzień w niedzielę,  31 października – Pamiątka Reformacji -nabożeństwa w Krakowie o godz. 1000 oraz o godz. 1200

1 listopada (poniedziałek) – Pamiątka Umarłych – nabożeństwo o godz. 1000 w Krakowie.

Nie obowiązują w dalszym ciągu  zapisy na udział w nabożeństwach. Nadal jednak obowiązują maseczki i dezynfekcja rąk.

Zajęcia w parafii:

  • Szkółka niedzielna dla dzieci
  • Lekcje religii – według ustalonego harmonogramu.
  • Spotkania młodzieżowe (kontakt z p. diakon Wiktorią Matloch).

Dzisiaj, o godz. 1800 nastąpi rozpoczęcie MARATONU BIBLIJNEGO – 10-minutowego czytania Pisma Świętego (Psalmów i Nowego Testamentu) – w kościele rektoralnym Bożego Miłosierdzia, róg ul. Smoleńsk i Felicjanek. O godz. 2400 – zakończenie pierwszego dnia Maratonu. Kontynuacja czytania Pisma Świętego – jutro, tj. w poniedziałek od godz. 800 – 1700 i od 1800 do 2100O godz. 2100 – wspólna modlitwa na zakończenie Maratonu.

Lektorem podczas Maratonu może być każdy, dorosły, dziecko, osoba starsza, duchowny. Serdecznie zapraszamy Was do zapisów na formularzu elektronicznym – patrz ! parafialna strona na Facebooku lub strona internetowa parafii.

W czwartek, 28 października o godz. 1800 – studium biblijne.

Również w czwartek, 28 października o godz. 1600  zapraszamy na spotkanie urodzinowe seniorów w diakonii, przy ul. Grodzkiej 62/3.

Za tydzień, 31 października (niedziela), o godz. 1800  Polskie Towarzystwo Bachowskie zaprasza na koncert w naszym kościele.

 

  • Zachęcamy do udziału w ogólnopolskiej akcji „Prezent pod choinkę”. Prezenty przygotowuje się w pudełkach po butach, zawozi się je, przed Świętami Bożego Narodzenia, do najuboższych dzieci do Rumunii, na Białoruś i Ukrainę. . Do każdej paczki dołączamy 10 zł         (na pokrycie kosztów transportu za  granicę).            Jeśli ktoś sam nie może przygotować paczki, czy ktoś nie ma czasu – to parafia to zrobi – w takim wypadku należy  wpłacić w kancelarii  60 zł.                                      Przy wyjściu z kościoła każdy może zaopatrzyć się w ulotki, na których  jest dokładnie wyjaśnione, jak przygotować paczkę.

 

  • Polskie Towarzystwo Ewangelickie o/Kraków zaprasza do udziału w wycieczce na Słowację, w terminie od 30.10. – 01.11.2021 r., cena od osoby : 995 zł. Szczegółowy program można pobrać w kancelarii parafialnej.

 

  • Chcemy, jak co roku na 1 listopada, zadbać o ewangelickie groby na Rakowicach. Jeżeli ktoś dysponuje czasem, ma ochotę nam pomóc w tych dniach przed 1 listopada uprzątnąć jeden z grobów, to w kancelarii parafialnej jest lista z tymi grobami wraz ze zdjęciem każdego z nich oraz mapka cmentarza w Rakowicach. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję.

Komentowanie niedozwolone.