Ogłoszenia parafialne na 17 października 2021 r. – 20. Niedziela po Trójcy Świętej

W najbliższą niedzielę, 24 października, nabożeństwa w Krakowie o godz. 1000 oraz o  godz.  1200.

Nie obowiązują w dalszym ciągu  zapisy na udział w nabożeństwach. Nadal jednak obowiązują maseczki i dezynfekcja rąk.

Zajęcia w parafii:

  • Szkółka niedzielna dla dzieci
  • Lekcje religii – według ustalonego harmonogramu.
  • Spotkania młodzieżowe (kontakt z p. diakon Wiktorią Matloch).

W czwartek, 21 października o godz. 1800 – studium biblijne w punkcie diakonijnym, przy ul. Grodzkiej 62/3.

Polskie Towarzystwo Ewangelickie o/Kraków zaprasza do udziału w wycieczce na Słowację, w terminie od 30.10. – 01.11.2021 r., cena od osoby : 995 zł. Szczegółowy program  można pobrać w kancelarii parafialnej.

Zachęcamy do udziału w ogólnopolskiej akcji „Prezent pod choinkę”. Prezenty przygotowuje się w pudełkach po butach, zawozi się je, przed Świętami Bożego Narodzenia, do najuboższych dzieci  do Rumunii, na Białoruś i Ukrainę. . Do każdej paczki dołączamy 10 zł (na pokrycie kosztów transportu za  granicę).                     Jeśli ktoś sam nie może przygotować paczki, czy ktoś nie ma czasu – to parafia to zrobi – w takim wypadku należy  wpłacić w kancelarii  60 zł.                                                 Przy wyjściu z kościoła każdy może zaopatrzyć się w ulotki, na których  jest dokładnie wyjaśnione, jak przygotować paczkę.

21 października, w czwartek, o godz. 2000 grupa Taize, działająca przy duszpasterstwie akademickim WAJ, poprowadzi modlitwę wieczorną w naszym kościele, w ramach wydarzenia: Krakowskie Ekumeniczne Dni Biblijne.

Od 24 do 25 października, to jest od niedzieli do poniedziałku rozpoczynamy MARATON BIBLIJNY, czyli publiczne czytanie Pisma Świętego: Psalmów i Nowego Testamentu w przekładzie ekumenicznym. Odbywa się to w tym roku w kościele rektoralnym Bożego Miłosierdzia, róg ul. Smoleńsk i Felicjanek.  Program Maratonu:

24 października 2021 – NIEDZIELA

  • 1800 – rozpoczęcie lektury Pisma Świętego, 2400 – zakończenie pierwszego dnia Maratonu

25 października 2021 – PONIEDZIAŁEK

  • 800-1700 1800-2100 – kontynuacja lektury, 2100 – wspólna modlitwa na zakończenie Maratonu

Lektorem podczas Maratonu może być każdy, dorosły, dziecko, osoba starsza, duchowny. Serdecznie zapraszamy Was do zapisów na formularzu elektronicznym – patrz ! parafialna strona na facebooku lub strona internetowa parafii.

Szczegółowa instrukcja dla czytających znajduje się w kancelarii parafialnej.

 

Z karty żałobnej:

Do wiadomości zboru podajemy, że w dniu 10 października 2021 zmarł w wieku 93 lat śp. ks. JAN KAKES, pozostawiając żonę i bliższą rodzinę.

Pastor Jan Kakes, obok ks. Romana Miklera, był jednym z inicjatorów partnerskich kontaktów między parafiami w Krakowie i w Roden  i interesował się tymi kontaktami aż do ostatnich swoich dni. Wielokrotnie, szczególnie w latach 1985 – 1995 r.,   był gościem naszej parafii w Krakowie, aktywnie uczestniczył w naszych wspólnych rozmowach i dyskusjach na różne tematy,  miał w   naszym zborze wielu przyjaciół, m. in. ks. Romana Miklera, którego wspierał szczególnie w ostatnich, trudnych latach jego życia.

Wspólnie z ks. Romanem Miklerem nadali naszym kontaktom hasło z Ew.Mateusza 5, 13-14 : “Wy jesteście solą ziemi, …, wy jesteście światłością świata”, czego symbolem jest świeca, stojąca z prawej strony ołtarza (w Roden jest to bryła soli z Wieliczki). Pogrzeb odbył się 15 października.

Żegnamy go ze smutkiem, pozostanie w naszej pamięci.

Członkowie grupy ds. kontaktów z parafią w Roden.

 

 

Komentowanie niedozwolone.