Ogłoszenia parafialne na 17 listopada 2019 r. – Przedostatnia niedziela roku kościelnego

Za tydzień, w NIEDZIELĘ WIECZNOŚCI, nabożeństwa
W Wieliczce o godz. 8:00,
W Krakowie o godz. 10:00 i o godz. 12:00 – nabożeństwo rodzinne.
W dniu dzisiejszym POLSKIE TOWARZYSTWO EWANGELICKIE zaprasza wszystkich chętnych na wspólne „Odkrywanie sekretnego uroku Willi Decjusza” – pierwszej polskiej renesansowej rezydencji podmiejskiej, w której jeden z najbardziej zasłużonych zwolenników Reformacji w dawnej Rzeczpospolitej – Justus Decjusz junior, przyjmował znakomitych gości.
Zwiedzanie Willi Decjusza z przewodnikiem rozpocznie się o godz.14:45, natomiast po godz.16:00 będzie można uczestniczyć w interesującym programie muzycznym.

23 listopada, w najbliższą sobotę zapraszamy wszystkich chętnych parafian na warsztaty, na których będziemy wspólnie stroić wieńce adwentowe. Początek o godz. 10:00. Wpłacamy po 20 zł – na zakup potrzebnych akcesoriów do strojenia wieńców.
Za tydzień, 24 listopada (niedziela) odbędzie się koncert Polskiego Towarzystwa Bachowskiego o godz. 18:00. Wystąpi Józef Lach – organy, oraz orkiestra kameralna „Fresco Sonare”, dyrygent – Monika Bachowska.
28 listopada, za 2 tygodnie zapraszamy na spotkanie urodzinowe seniorów, miejsce – diakonia, przy ul. Grodzkiej 62/3.
1 grudnia, za dwa tygodnie (niedziela) zapraszamy na rekolekcje adwentowe dla parafian. Poprowadzi je dr hab. Jerzy Sojka. W tym samym czasie odbędą się rekolekcje dla dzieci.
Zajęcia tygodniowe w parafii:
Lekcje religii według ustalonego planu.
W środę od godz. 17:30 – próba zespołu wokalnego, diakonia
od godz. 19:00 – spotkanie młodzieży studiującej i pracującej, diakonia
w czwartek od godz. 18:00 – studium biblijne w diakonii
w piątek od godz. 16:00 – spotkanie młodzieży.
Inne ogłoszenia:
• W kancelarii parafialnej można zaopatrzyć się w kalendarze ścienne ( planszowe), w cenie 3 zł.
• Przyjmowane są wpłaty na prenumeratę czasopisma „ZWIASTUN” na 2020 r. Koszt za cały rok – 126 zł; za pół roku – 63 zł, oraz na prenumeratę pisma „Jednota” (kwartalnik) – 40 zł na rok.
• Na podstawie uchwały rady parafialnej z dnia 11 marca 2015 r. w oparciu o §2 punkt 5, §7 punkt 1, §8 punkt 1 Regulaminu Parafialnego, przypominamy i prosimy o uregulowanie składki parafialnej za rok bieżący do dnia 31 grudnia. Wpłata po tym terminie, spowoduje iż dana osoba nie zostanie umieszczona na liście uprawnionych do głosowania. Związane jest to z koniecznością, weryfikacji oraz zatwierdzenia listy przez radę parafialną, przed sprawozdawczym zgromadzeniem parafialnym.
• Zachęcamy do zgłaszania się do czytania tekstów biblijnych podczas naszych nabożeństw.

Komentowanie niedozwolone.