Ogłoszenia parafialne na 6 października 2019 r. – 16. Niedziela po Trójcy Świętej

Nabożeństwa niedzielne za tydzień, 13 października odbędą się:
W Wieliczce o godz. 8:00
W Krakowie o godz. 10:00 oraz o godz. 12:00.

11 października (piątek) o godz. 19:00 zapraszamy na koncert zespołu wokalnego im. Wacława z Szamotuł.
Zajęcia tygodniowe w parafii:
Lekcje religii wg ustalonego planu.
W środę od godz. 17:30 – próba zespołu wokalnego w diakonii
W czwartek od godz. 18:00 – studium biblijne w diakonii
Młodzież studiującą i pracującą zapraszamy na spotkania, które odbywają się w środy o godz. 19:00. Pierwsze spotkanie 16 października przy ul. Grodzkiej 62, temat spotkania: Człowiek częścią stworzenia ? – metoda bibliologu oraz giełda pomysłów. Więcej informacji na Facebooku parafii. Zapraszamy.
Z innych ogłoszeń:
• Uczniowie i studenci, którzy chcą starać się o stypendium w tym roku szkolnym (2019/2020) są zobowiązani do złożenia „Wniosku o stypendium – w kancelarii parafialnej – w terminie do 15 października br. Wniosek można pobrać w kancelarii parafialnej.
• Zachęcamy wszystkich do udziału w ogólnopolskiej akcji charytatywnej: PREZENT POD CHOINKĘ. Organizatorem, jak co roku jest Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, natomiast współorganizatorami są: Diakonia naszego Kościoła, Stowarzyszenie Joannici Dzieło Pomocy. Termin upływa 10 listopada. Przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w ulotkę, gdzie jest wyjaśnione co może być prezentem, a co nie. Jeśli ktoś sam nie może przygotować paczki, czy ktoś nie ma czasu – to parafia to zrobi – można wtedy wpłacić w kancelarii 60 zł.

Z karty żałobnej:
29 września 2019 zmarł członek naszej Parafii dr hab. prof. inż. AGH, HERBERT WIDLOK, przeżywszy 79 lat. Pochodził z Bielska-Białej. Pozostawił żonę, syna i brata.
Nabożeństwo żałobne odprawione zostanie we wtorek, 8 października 2019 r. o godz. 1200, w kaplicy na cmentarzu w Wieliczce

WSPOMNIENIE :
10 lat temu, 2 października 2009 r., w Warszawie zmarł Marek Edelman, ostatni przywódca powstania w Getcie Warszawskim, uczestnik Powstania Warszawskiego; po wojnie kardiolog, opozycjonista, działacz Komitetu Obrony Robotników. Kawaler Orderu Orła Białego.

Komentowanie niedozwolone.