Ogłoszenia parafialne na 29 września 2019 r. – 15. Niedziela po Świętej Trójcy

Nabożeństwa niedzielne za tydzień ( Dziękczynne Święto Żniw), o zwykłych porach:
W Wieliczce o godz. 8:00
W Krakowie o godz. 10:00 oraz o godz. 12:00.

Dzisiaj, po porannym nabożeństwie ok. godz. 11:15 Polskie Towarzystwo Ewangelickie Oddział w Krakowie zaprasza na spotkanie w diakonii, przy ul. Grodzkiej 62/3. Tematem spotkania jest: „100 lat Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego”, a referentem będzie przewodniczący PTE, p. Bogusław Tondera.
Wieczorem o godz. 18:00 zapraszamy na koncert Polskiego Towarzystwa Bachowskiego, który inauguruje 17 sezon Koncertów u św. Marcina. Wystąpią artyści: Michał Białko (organy), Agnieszka Kaczmarek-Bialic (harfa), Mariusz Pędziałek (obój).
Za tydzień w niedzielę, 6 października będziemy obchodzić Dziękczynne Święto Żniw. Z tej okazji chcemy udekorować ołtarz, będą potrzebne owoce, warzywa, kwiaty. Planujemy wspólną agapę po porannym nabożeństwie (na małym dziedzińcu). Zachęcamy do podzielenia się swoimi wypiekami. Warzywa i owoce można przynieść do kancelarii w czwartek do 16-tej.

Zajęcia tygodniowe w parafii:
Lekcje religii – wg ustalonego planu.
W środę – od godz. 17:30 – próba zespołu wokalnego, diakonia
W czwartek – od godz. 18:00 – studium biblijne, diakonia
Z innych ogłoszeń:
 Uczniowie i studenci, którzy chcą starać się o stypendium w tym roku szkolnym (2019/2020) są zobowiązani do złożenia „Wniosku o stypendium – w kancelarii parafialnej – w terminie do 15 października br. Wniosek można pobrać w kancelarii parafialnej.
 Zachęcamy wszystkich do udziału w ogólnopolskiej akcji charytatywnej: PREZENT POD CHOINKĘ. Organizatorem, jak co roku jest Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, natomiast współorganizatorami są: Diakonia naszego Kościoła, Stowarzyszenie Joannici Dzieło Pomocy. Przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w ulotkę, gdzie jest wyjaśnione co może być prezentem, a co nie. Jeśli ktoś sam nie może przygotować paczki, czy ktoś nie ma czasu – to parafia to zrobi – można wtedy wpłacić w kancelarii 60 zł.
 Parafia Ewangelicko-Augsburska w Wiśle Jaworniku oraz Diakonia Diecezji Cieszyńskiej zapraszają współwyznawców na Wczasy w okresie świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Szczególnie zapraszamy osoby samotne i czujące się samotnie.
 Kolekta z nabożeństw z zeszłego tygodnia wyniosła 882 zł, została przeznaczona na potrzeby diakonii parafialnej.

Komentowanie niedozwolone.