Ogłoszenia parafialne na 22 września 2019 r. – 14. Niedziela po Trójcy Świętej

Za tydzień w niedziele nabożeństwa:
• W Wieliczce o godz. 8:00
• W Krakowie o godz. 10:00 i o godz. 12:00 — nabożeństwo rodzinne.

24 września (wtorek) o godz. 15:30 Macierz Ziemi Cieszyńskiej zaprasza na pierwsze, po przerwie wakacyjnej, spotkanie do diakonii.

26 września (czwartek) o godz. 16:00 zapraszamy do diakonii na spotkanie urodzinowe seniorów.

Za tydzień w niedzielę, 29 września o godz. 18:00 zapraszamy na koncert Polskiego
Towarzystwa Bachowskiego. W programie: m.in. Bach, Mendellssohn, Debussy, a wystąpią: p. Michał Białko (organy), p. Agnieszka Kaczmarek-Bialic (harfa), p. Mariusz Pędziałek (obój).

Za tydzień w niedzielę, 29 września, po porannym nabożeństwie ok. 11:15 Polskie Towarzystwo Ewangelickie Oddział w Krakowie zaprasza na spotkanie w diakonii, przy ul. Grodzkiej 62/3. Temat spotkania: „100 lat Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego”, a poprowadzi je pan Bogusław Tondera.
Przypominamy, że główne obchody 100-lecia Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego odbędą się w Poznaniu od 4 do 6 października br.

Za dwa tygodnie w niedzielę, 6 października przypada Dziękczynne Święto Żniw.
Chcielibyśmy przygotować się do obchodów tego Święta. Będziemy dekorować ołtarz, będą wiec potrzebne produkty takie jak owoce, warzywa, kwiaty. Planujemy wspólną agapę po nabożeństwie. Zachęcamy do podzielenia się swoimi wypiekami w tym dniu.
Z zajęć tygodniowych w parafii:
Zajęcia lekcji religii — wg harmonogramu.
W środę – godz. 1730 próba zespołu wokalnego im. Wacława z Szamotuł, diakonia ul. Grodzka 62/3.

Z innych ogłoszeń:

Uczniowie i studenci, którzy chcą starać się o stypendium w tym roku szkolnym (2019/2020) są zobowiązani do złożenia „Wniosku o stypendium — w kancelarii parafialnej – w terminie do 15 października br. Wniosek można pobrać w kancelarii parafialnej.

Zachęcamy wszystkich do udziału w ogólnopolskiej akcji charytatywnej: PREZENT POD CHOINKĘ. Organizatorem, jak co roku jest Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, natomiast współorganizatorami są: Diakonia naszego Kościoła, Stowarzyszenie Joannici Dzieło Pomocy.
Akcja polega na przygotowaniu prezentu (np. w pudełku po butach) + 10 zł na wysyłkę. Wszystkie prezenty trafią do dzieci w szkołach, domach dziecka, świetlicach, szpitalach i kościołach na Ukrainie, Białorusi oraz do dzieci uchodźców. Przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w ulotkę, gdzie jest wyjaśnione co może być prezentem, a co nie. Jeśli ktoś sam nie może przygotować paczki, czy ktoś nie ma czasu — to parafia to zrobi — można wtedy wpłacić w kancelarii 60 zł.

Komentowanie niedozwolone.