Ogłoszenia parafialne na 15 września 2019 r. – 13. Niedziela po Trójcy Świętej

Najbliższe nabożeństwa w niedzielę, 22 września
 W Wieliczce o godz. 8:00,
 W Krakowie o godz. 10:00 oraz o godz. 12:00.
26 września (czwartek) o godz. 16:00 zapraszamy do diakonii na pierwsze, po przerwie wakacyjnej, spotkanie urodzinowe seniorów.
Z zajęć tygodniowych w parafii:
Zajęcia lekcji religii – wg harmonogramu.
W środę – godz. 17:30 – próba zespołu wokalnego im. Wacława z Szamotuł, diakonia ul. Grodzka 62/3.
Z innych ogłoszeń:
 Uczniowie i studenci, którzy chcą starać się o stypendium w tym roku szkolnym (2019/2020) są zobowiązani do złożenia „Wniosku o stypendium – w kancelarii parafialnej – w terminie do 15 października br. Wniosek można pobrać w kancelarii parafialnej
 Zachęcamy wszystkich do udziału w ogólnopolskiej akcji charytatywnej: PREZENT POD CHOINKĘ. Organizatorem, jak co roku jest Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, natomiast współorganizatorami są: Diakonia naszego Kościoła, Stowarzyszenie Joannici Dzieło Pomocy. Akcja polega na przygotowaniu prezentu (np. w pudełku po butach) + 10 zł na wysyłkę. Wszystkie prezenty trafią do dzieci w szkołach, domach dziecka, świetlicach, szpitalach i kościołach na Ukrainie, Białorusi oraz do dzieci uchodźców. Przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w ulotkę, gdzie jest wyjaśnione co może być prezentem, a co nie. Jeśli ktoś sam nie może przygotować paczki, czy ktoś nie ma czasu – to parafia to zrobi – można wtedy wpłacić w kancelarii 60 zł.
Wspomnienie:
Do wspomnień dołączamy dzisiaj członka naszej Parafii, śp. Katarzynę Hanak.
13 września minęła ósma rocznica śmierci śp. KATARZYNY HANAK (ur. 24.04.1944 r., zmarła13.09.2011 r.) Była znanym lekarzem psychiatrą, lubiana przez swoich pacjentów i bardzo im oddana. Odeszła w wieku 67 lat.
Wspomina siostra Dorota.

Komentowanie niedozwolone.