Ogłoszenia parafialne na 19 maja 2019 r. – 4. Niedziela po Wielkanocy (Cantate – Śpiewajcie Panu pieśń nową … Ps 98,1)

Za tydzień w niedzielę nabożeństwa:
• W Wieliczce o godz. 8:00,
• W Krakowie o godz. 10:00 oraz o godz. 12:00 – nabożeństwo rodzinne
Dzisiaj, po porannym nabożeństwie, ok. godz. 11:30 odbędzie się w diakonii spotkanie na temat: „Relacje człowieka i przyrody dylematem XXI wieku”. Poprowadzi je Pan Adam Kowalak.
Dzisiaj, po drugim nabożeństwie zapraszamy na kolejne „Spotkanie z muzyką” w diakonii, wspólnie z organistą, panem Filipem Presseisenem.
W czwartek, 23 maja zapraszamy seniorów oraz sympatyków do diakonii na spotkanie urodzinowe majowych solenizantów na godz. 16:00.
Serdecznie zapraszamy w imieniu społeczności akademickiej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie na koncert Jubileuszowy, który odbędzie się w naszym kościele w sobotę, 25 maja o godz.19:00. Wydarzenie zorganizowane jest z okazji 10-lecia utworzenia chórów jednorodnych przy Uniwersytecie Papieskim oraz 30-lecia powstania chóru Psalmodia. Krakowski Chór Żeński, Kakowski Chór Męski oraz chór Psalmodia wykonają utwory kompozytorów polskich i zagranicznych takich jak: Johannes Brahms, Dymitr Bortnianski czy Feliks Nowowiejski, dyrygenci – Łucja Nowak, Ivan Vrublevkyi oraz prof. Włodzimierz Siedlik. Na organach zasiądzie Marek Pawełek. Wstęp na koncert jest wolny.
W niedzielę, 26 maja (za tydzień) po rannym nabożeństwie, ok. godz. 11:15 Polskie Towarzystwo Ewangelickie Oddział w Krakowie, w ramach Dni Biblijnych w Małopolsce, zaprasza na wykład pt.: Jak analizować tekst Biblii”. Spotkanie poprowadzi zaproszony gość – pan Jakub Mrugalski. Miejsce spotkania – diakonia, przy ul. Grodzkiej 62/3.
Za tydzień w niedzielę (26 maja) o godz. 18:00 zapraszamy na koncert Polskiego Towarzystwa Bachowskiego. W programie utwory m.in. J. S. Bacha, H. I. F. Bibera, wykonawcy: Katarzyna Anna Olszewska – skrzypce barokowe, Marek Toporowski – klawesyn.
16 czerwca w niedzielę, po nabożeństwie o godz. 10:00 odbędzie się Sprawozdawcze Zgromadzenie Parafialne. Nabożeństwo o godz. 12:00 w związku z tym nie odbędzie się.

Zajęcia tygodniowe w parafii:
Lekcje religii wg ustalonego planu.
W środę o godz. 17:00 – próba zespołu wokalnego w diakonii
W czwartek o godz. 18:00 – studium biblijne.

Z innych ogłoszeń:
• Trwa zbiórka ofiar na BRATNIĄ POMOC IM. GUSTAWA ADOLFA. Wpłat można dokonywać na listę, wyłożoną w kancelarii parafialnej.
• Zachęcamy do zgłaszania się do czytania tekstów biblijnych podczas naszych nabożeństw.
• W zeszłym tygodniu w niedzielę zebrano z obu nabożeństw kolektę w kwocie 361 zł, która została przeznaczona na potrzeby diakonii parafialnej.

Wspomnienie:
Dzisiaj mija 79 rocznica śmierci słynnego lutnika krakowskiego, GUSTAWA HÄUSSLERA. Urodził się 15 stycznia 1850 r. w Lübben jako syn Fryderyka Augusta. Przybył do Krakowa w bardzo młodym wieku i w warsztacie stryja Christiana przygotowywał się do zawodu lutnika. Po śmierci stryja i dojściu do pełnoletności przejął jego pracownię lutniczą mieszczącą się przy ul. Floriańskiej.
Zmarł 19 maja 1940 r. w swoim domu przy ul. Floriańskiej. Został pochowany na Cmentarzu Rakowickim w grobie rodzinnym.

Komentowanie niedozwolone.