Ogłoszenia na 17 marca 2019 r – 2. Niedziela Pasyjna (Reminiscere – Pamiętaj Panie … Ps 25,6)

W przyszłym tygodniu nabożeństwa będą:
• W środę, 20 marca w Krakowie o g. 17:00 – tygodniowe nabożeństwo pasyjne,
• W niedzielę, 24 marca:
– w Wieliczce o g. 8:00,
– w Krakowie o g. 10:00 – w obrządku ewangelicko-reformowanym, z udziałem ks. bp
M. Izdebskiego i o g. 12:00 – nabożeństwo rodzinne.
Dzisiaj, po porannym nabożeństwie, ok. g. 11:15 Polskie Towarzystwo Ewangelickie, oddz. krakowski zaprasza na spotkanie informacyjne, dotyczące organizowanej przez PTE wycieczki do Gdańska i Torunia, w dniach 12 – 14 kwietnia br. Będzie można się zapisać na wyjazd. Zapraszamy zainteresowanych.
21 marca (czwartek) o godz. 20:00 odbędzie się w naszym kościele wieczorne nabożeństwo, które poprowadzi wspólnota Taize.
23 marca (sobota) o godz. 18:00 zapraszamy na koncert w 200. Rocznicę urodzin St. Moniuszki. Wystąpi Chór Pro Musica Camerata Państwowej Szkoły Muzycznej II st. Im. Wł. Żeleńskiego, prof. Andrzej Białko – organy, Małgorzata Tęczyńska-Kęska – dyrygent.
14 kwietnia – w Niedzielę Palmową odbędą się rekolekcje dla parafian oraz dla dzieci. Poprowadzą je diakon Aleksandra Błachut-Kowalczyk i p. Jolanta Janik.
Zajęcia tygodniowe w parafii:
Lekcje religii wg ustalonego planu.
W czwartek – godz. 18:00 studium biblijne w diakonii.
Z innych ogłoszeń:
• Od zeszłej niedzieli zaczęła się, podobnie jak w ubiegłym roku (w okresie pasyjnym) akcja SKARBONKA DIAKONIJNA, organizowana przez Diakonię, Caritas i Eleos. ). Ofiary zbiera się do papierowych skarbonek. Zebrane fundusze przeznaczone zostaną na rehabilitację dzieci i osób dorosłych. Skarbonki można odebrać przy wyjściu z kościoła oraz w kancelarii. Akcję kończymy w Niedzielę Palmową.
• 23 marca (sobota) młodzież z naszej parafii wyjeżdża do Bielska-Białej na finał konkursu biblijnego Sola Scriptura. Młodzież jest przygotowywana przez katechetkę p. mgr Izabelę Adamczyk-Pagano.
• Kolekta z nabożeństw z zeszłego tygodnia wyniosła: 560 zł i została przeznaczona na ofiarę ogólnokościelną: na Diakonię Polską.

Z karty żałobnej:
Ze smutkiem zawiadamiamy, że w ostatnim czasie zmarło dwóch naszych parafian.
10 marca (w niedzielę), po długiej chorobie zasnął w Panu śp. LESZEK PALMI z Wieliczki w wieku 69 lat. Pogrzeb odbył się w czwartek, 14 marca na cmentarzu Batowickim.
11 marca (w poniedziałek) zmarł śp. prof. dr hab. IRENEUSZ WEISS z Krakowa, przeżywszy 87 lat. Pogrzeb odbył się 14 marca (w czwartek) na cmentarzu Rakowickim.

Komentowanie niedozwolone.