Ogłoszenia parafialne na 9 września 2018 r. – 15. Niedziela po Trójcy Świętej

Za tydzień w niedzielę, 16 września nabożeństwa niedzielne o zwykłych porach:
• W Wieliczce o godz. 8:00,
• W Krakowie o godz. 10:00 – nabożeństwo ewangelicko-reformowane (poprowadzi ks. bp Marek Izdebski) oraz o godz. 12:00.

14 września w piątek, o godz. 16:00 zapraszamy młodzież na spotkanie do diakonii, przy ul. Grodzkiej 62/3.
15 września w sobotę o godz. 11:00 odbędzie się nabożeństwo ekumeniczne na cmentarzu w Łuczanowicach, z udziałem ks. bp Marka Izdebskiego, z oprawą muzyczną zespołu wokalnego im. Wacława z Szamotuł. Parafia organizuje dla parafian transport do Łuczanowic. Wyjazd o godz. 9:45 – zbiórka przy Poczcie Głównej od strony ul. Wielopole.
16 września w niedzielę (za tydzień) ok. godz. 11:30 w diakonii, przy ul. Grodzkiej 62/3 odbędzie się spotkanie autorskie z p. LIDIĄ CZYŻ, współorganizatorką spotkań dla kobiet. W trakcie spotkania będzie okazja do rozmowy z Autorką, będzie można też zakupić książkę z autografem. Spotkanie zorganizowała redakcja „Ewangelików w Krakowie”.

Z innych ogłoszeń:
• Rozpoczynamy, jak co roku ogólnopolską akcję charytatywną: „PREZENT POD CHOINKĘ”, organizowaną przez Centrum Misji i Ewangelizacji naszego Kościoła. Termin dostarczania paczek upływa 11 listopada. Prezenty mogą przygotowywać dzieci, młodzież i osoby dorosłe w pudełkach po butach, które przed świętami Bożego Narodzenia zawożone są do najuboższych dzieci do Rumunii, na Białoruś i Ukrainę, oraz dla dzieci uchodźców. Do każdej paczki dołączmy 10 zł (na pokrycie kosztów transportu za granicę). Jeśli ktoś sam nie może przygotować paczki, czy ktoś nie ma czasu – to parafia to zrobi – można wtedy wpłacić w kancelarii 60 zł. Przy wyjściu z kościoła każdy może zaopatrzyć się w ulotki, na których jest dokładnie wyjaśnione, jak przygotować paczkę.

• Zachęcamy do zgłaszania się do czytania tekstów biblijnych podczas nabożeństw o godz. 10:00 oraz o godz.12:00.
• Kolekta z ostatnich nabożeństw wyniosła 517 zł i zostanie przeznaczona na potrzeby diakonii parafialnej.
• Uczniowie i studenci, którzy chcą starać się o stypendium w tym roku szkolnym (2018/2019) są zobowiązani do złożenia „Wniosku o stypendium – w kancelarii parafialnej – w terminie do końca września br. Wniosek można pobrać w kancelarii parafialnej.

Zapowiedź ślubna:
W dniu 29 września 2018 r. o godz. 1430 odbędzie się ceremonia ślubna Anny Marii Bachowskiej oraz Michała Marka Bachowskiego, w kościele ewangelicko-augsburskim św. Marcina w Krakowie

 

 

Komentowanie niedozwolone.