Ogłoszenia parafialne na 14 stycznia 2018 r. 2. niedziela po Epifanii

Nabożeństwa w niedzielę za tydzień:

W Wieliczce o godz. 800,

W Krakowie o godz. 1000 i o godz. 1200 – nabożeństwo rodzinne (z komunią).

 

Dzisiaj, po porannym nabożeństwie Polskie Towarzystwo Ewangelickie zaprasza na spotkanie, ok. godz. 1115 do punktu diakonijnego, przy ul. Grodzkiej 62/3. Temat spotkania: „Podróże stare i nowe” – będzie to relacja z wyjazdów śladami Jana Husa i Jana Kalwina. Będzie również rozmowa o planach na bieżący rok.

Po południu, w dniu dzisiejszym zapraszamy do Wieliczki na godz. 1600, do kościoła św. Klemensa, przy ul. Zamkowej 7. Odbędzie się tam pierwsze nabożeństwo ekumeniczne z udziałem naszym, – czyli Kościoła Ewangelickiego – w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Serdecznie zapraszamy naszych parafian do udziału.

15 stycznia, czyli jutro (poniedziałek) odbędzie się spotkanie (wigilijka) sympatyków Macierzy Ziemi Cieszyńskiej w diakonii o godz. 1700.

18 stycznia, w czwartek, o godz. 1800 nastąpi uroczyste rozpoczęcie TYGODNIA MODLITW O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN w naszym kościele św. Marcina – z udziałem przedstawicieli innych Kościołów.

21 stycznia, za tydzień o godz. 1500 odbędzie się, w ramach Tygodnia Modlitw, nabożeństwo w sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach z udziałem abpa Marka Jędraszewskiego, Metropolity krakowskiego.

4 lutego w niedzielę odbędzie się Sprawozdawcze Zgromadzenie Parafialne. W związku z tym nie będzie nabożeństwa o godz. 1200.

  • Informacja dla rodziców z naszej parafii – Krakowska Fundacja im. Bandtkiego pragnie powiadomić, że trwa jeszcze nabór do szkoły podstawowej na przyszły rok (ul. Grodzka 60). Pozostało kilka wolnych miejsc.
  • Przypominamy, że w dalszym ciągu jest aktualna prośba do parafian o zgłaszanie się do czytania tekstów biblijnych podczas nabożeństw o godz. 1000 i o godz. 1200. Zapisy w kancelarii parafialnej.
  • Kolekta z ostatnich nabożeństw wynosi 440,00 zł. Została przeznaczona na potrzeby diakonii parafialnej.

 

Zajęcia tygodniowe w parafii:

Lekcje religii wg ustalonego planu.

 

  • w środę  od godz. 1800  próba zespołu wokalnego – w diakonii

                       od godz. 1900 spotkanie studentów w diakonii

  • w piątek od godz. 1700  spotkanie młodzieży – w diakonii.

 

 

 

 

 

 

Komentowanie niedozwolone.