2. Niedziela po Trójcy Świętej

OGŁOSZENIA

09.06.2024

„Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie.” Mt 11,28

Prowadzenie: ks. Filip Lipiński

3. Niedziela po Trójcy Świętej (16.06.2024)

Wieliczka – godz. 12:00 

(piknik parafialny)

Kraków – godz. 10:00 

(szkółki niedzielne nie odbędą się)

(kawiarenka zborowa w Diakonii – ul. Grodzka 62)

Kraków – godz. 19:00 

– Na podstawie §15 Regulaminu Parafialnego Kościoła Ewangelicko- Augsburskiego w RP prezes Rady Parafialnej ks. Łukasz Ostruszka zwołuje na niedzielę 23 czerwca 2024 r. Zgromadzenie Parafialne. Zgromadzenie odbędzie się w kościele bezpośrednio po nabożeństwie głównym. W planie Zgromadzenia jest m.in. przyjęcie sprawozdania z działalności gospodarczej za rok 2023. 

– Rada Parafialna w odpowiedzi na rosnącą potrzebę zaangażowania powołuje tzw. grupę odwiedzinową, która będzie działała we współpracy z komisją ds. dobroczynności. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej lub mailowo pod adresem krakow@luteranie.pl. Koordynatorami grupy będą Krystyna Laskowska i Filip Lipiński. 

– Dzieci i rodziców informujemy, że tegoroczna edycja półkolonii Dni Dobrej Nowiny (DDN) odbędzie się w dniach 5-9 sierpnia 2024 r. Ze względów organizacyjnych prosimy o zapisy do końca czerwca. Ostateczny program DDN podamy po zamknięciu listy uczestników. Z całego serca zachęcamy do udziału. 

– Otworzyliśmy listę zapisów na lekcje religii ewangelickiej prowadzone w punkcie katechetycznym działającym przy naszej parafii. Prosimy rodziców o zgłaszanie w kancelarii parafialnej lub mailowo dzieci, które rozpoczną w nadchodzącym roku szkolnym naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej. 

KALENDARZ SPOTKAŃ

– Najbliższe spotkanie Studentówki odbędzie się we wtorek 11 czerwca o godz. 19:00 w Centrum Parafialnym. 

– Zapraszamy na najbliższe spotkanie Kręgu modlitewno-medytacyjnego, które odbędzie się w poniedziałek 17 czerwca o godz. 18:30 w Diakonii. 

– Godzina biblijna w każdy wtorek o godz. 17:00 w Centrum Parafialnym. Zachęcamy do udziału wszystkich zainteresowanych analizą poszczególnych fragmentów Pisma Świętego. 

– Próby Chóru Parafialnego w każdą środę o godz. 18:00 w Diakonii. Chórek Dziecięcy ma próby zgodnie z harmonogramem przekazywanym rodzicom na WhatsAppie. 

– Wystartowała piąta edycja Spotkań z Wiarą, cyklu przygotowanego dla osób zainteresowanych naszym Kościołem. Kolejne, drugie spotkanie odbędzie w środę 19 czerwca o godz. 18:00 w Centrum Parafialnym. Zajmiemy się tematem „Jak czytać Biblię”. 

– Najbliższe spotkanie Kręgu srebrnej generacji odbędzie się w czwartek 13 czerwca o godz. 16:00 w Diakonii. 

– Młodzieżówka zaprasza na spotkania w piątki o 18:00 w sali młodzieżowej Centrum Parafialnego. 

– Lekcje religii i nauki konfirmacyjne w punkcie katechetycznym w Centrum Parafialnym odbywają się zgodnie z harmonogramem.

KALENDARZ SPOTKAŃ

– Podczas nabożeństw o ostatnią niedzielę zebraliśmy ofiarę w wysokości 995,40 zł, w tym 460 zł z ofiaromatu. Za każdy dar serdecznie dziękujemy.

Podobne wpisy