Ogłoszenia parafialne – 1. NIEDZIELA PO EPIFANII 07.01.2024

Ci, których Duch Boży prowadzi, są dziećmi Bożymi.”  Rz 8,14

Prowadzenie: ks. Łukasz Ostruszka, mgr teol. Filip Lipiński

NABOŻEŃSTWA:

2. Niedziela po Epifanii (14.01.2024)

Wieliczka – godz. 08:00

Kraków – godz. 10:00

(po nabożeństwie kawiarenka zborowa – ul. Grodzka 62)

Kraków – godz. 12:00

(nabożeństwo rodzinne)

Kraków – godz. 19:00

· Dziękujemy serdecznie wszystkim osobom płacącym regularnie składki parafialne. Jednocześnie prosimy tych z Was, którzy nie opłacili jeszcze składki za 2023 r. o uregulowanie tej płatności, co pozwoli nam zaplanować budżet na przyszły rok. Rada Parafialna ustaliła ostateczny termin opłacania składek kościelnych za rok ubiegły, czyli 2023 r. na 14 stycznia 2024 r.

· Dziękujemy wszystkim artystom, którzy zaangażowali się we wczorajszy świąteczno-noworoczny koncert charytatywny. Zebraliśmy ofiarę w wysokości 2463,7 zł, które przekażemy na pomoc na granicy polsko-białoruskiej.

· Do modlitwy załączamy dziś naszą siostrę, która zmaga się z rakiem. Prosimy Boga o uzdrowienie, siłę do przejścia przez trud choroby.

OGŁOSZENIA

1. Terminarz spotkań tygodniowych:

· Zapraszamy na spotkania Studentówki, czyli grupy utworzonej w ramach naszego duszpasterstwa akademickiego, które odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 19:00 w sali młodzieżowej w Centrum Parafialnym (ul. Grodzka 60).

· Pierwsze w nowym roku spotkanie kręgu modlitewno-medytacyjnego odbędzie się w poniedziałek 8 stycznia o godz. 18:30 w sali głównej Centrum Parafialnego.

· Próba chóru parafialnego w środę o godz. 18:00 w sali Diakonii. Chórek dziecięcy spotyka się zgodnie z harmonogramem przekazywanym rodzicom na WhatsAppie.

· Spotkanie z Wiarą dla osób zainteresowanych Kościołem (grupa 4) odbędzie się w czwartek 11 stycznia o godz. 18:00 w sali głównej Centrum Parafialnego. Tym razem zajmiemy się tematem „Ewangelicka liturgia – pokaz różnorodności”.

· Kolejne spotkanie kręgu srebrnej generacji odbędzie się w czwartek 25 stycznia o godz. 16:00 w sali Diakonii. Będzie to spotkanie urodzinowe.

· Kolejne spotkanie w ramach „Godziny biblijnej” po przerwie świąteczno-noworocznej – 11 stycznia.

· Młodzieżówka zaprasza na spotkania w piątki o 18:00 w sali młodzieżowej Centrum Parafialnego.

· Lekcje religii w Punkcie Katechetycznym odbywają się zgodnie z harmonogramem.

2. Podczas nabożeństw 31 grudnia i 1 stycznia zebraliśmy w sumie ofiarę w wysokości 1464 zł. Za każdy dar serdecznie dziękujemy.

3. Informujemy, że całą ofiarę świąteczną, która wyniosła 1603 zł, przekazujemy na remont wieży kościoła w Świętochłowicach. Parafia pozyskała zewnętrzne środki na remont, ale potrzebuje wkładu własnego. Synod Diecezji zdecydował, aby solidarnie przekazać na ten cel jedną grudniową ofiarę z każdej parafii diecezji.

Komentowanie niedozwolone.