Ogłoszenia parafialne – 20. NIEDZIELA PO TRÓJCY ŚWIĘTEJ 22.10.2023

Oznajmiono ci, człowiecze, co jest dobre i czego Pan żąda od ciebie: tylko, abyś wypełniał prawo, okazywał miłość bratnią i w pokorze obcował ze swoim Bogiem.”   Mi 6,8

Prowadzenie: ks. Łukasz Ostruszka, mgr teol. Filip Lipiński

NABOŻEŃSTWA:

21. Niedziela po Trójcy Świętej (29.10.2023)
Wieliczka – godz. 8:00
Kraków – godz. 10:00 (liturgia reformowana)
(po nabożeństwie kawiarenka zborowa – sala Diakonii, ul. Grodzka 62)
Kraków – godz. 19:00

OGŁOSZENIA

1. Terminarz spotkań tygodniowych:
• Spotkanie kręgu modlitewno-medytacyjnego odbędzie się w poniedziałek 23 października o godz. 18:30 w sali Diakonii.
• Pierwsze w nowym roku akademickim spotkanie studenckie zaplanowane jest na poniedziałek 30 października o godz. 19:30 w sali przy ulicy Grodzkiej 60. Zainteresowanych prosimy o kontakt z proboszczem.
• Najbliższe spotkanie kręgu teologiczno-dyskusyjnego zaplanowane jest na poniedziałek 30 października o godz. 18:30 w sali Diakonii. Temat pt. „Wątki teologiczne w muzyce mistrzów baroku” zaprezentuje Zbigniew Pilch, profesor Akademii Muzycznej w Krakowie.
• Próba chóru parafialnego w środę o godz. 18:00 w sali Diakonii.
• Kolejne Spotkanie z Wiarą dla osób zainteresowanych Kościołem (grupa 3) odbędzie się w czwartek 26 października o godz. 18:00 w sali Diakonii.
• Spotkanie kręgu srebrnej generacji odbędzie się w czwartek 26 października o godz. 16:00 w sali Diakonii i będzie to spotkanie urodzinowe.
• Godzina biblijna w czwartek o godz. 17:00 w sali okrągłego stołu.
• Młodzieżówka zaprasza na spotkanie w piątek o 18:00 w sali Diakonii.
• Próby chórku dziecięcego zgodnie z informacjami przekazywanymi rodzicom na grupie na WhatsApp.

2. Zapraszamy na spotkanie pt. „W zdrowym ciele zdrowy mózg – jak utrzymać sprawność fizyczną i poznawczą w każdym wieku”, które odbędzie się w czwartek 26 października o godz. 17:30, czyli zaraz po spotkaniu kręgu srebrnej generacji w sali Diakonii. Spotkanie, które poprowadzą Gabriela Początek i Natalia Segiet, realizowane jest w ramach projektu „Nasza wspólna sprawa” współfinansowanego z programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025.

3. Zapraszamy na tegoroczną edycję Krakowskich Ekumenicznych Dni Biblijnych, których częścią jest Maraton Biblijny. Dziękujemy naszym partnerom ekumenicznym zaangażowanie. Szczegóły na plakacie w gablocie i na Facebooku.

4. Zachęcamy do udziału w akcji „Prezent pod choinkę”, którą organizuje Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła i Diakonia Polska. Jak co roku chcemy zebrać prezenty dla dzieci w najbardziej potrzebujących miejscach w Ukrainie, Rumunii, Bułgarii i na Białorusi. Prezenty można dostarczać do kancelarii parafialnej do poniedziałku 13 listopada. Szczegóły akcji na plakatach i w ulotkach.

5. Polskie Towarzystwo Ewangelickie oddział w Krakowie zaprasza na spotkanie poświęcone życiu i twórczości Jana Raszki, rzeźbiarza, legionisty, pedagoga, członka krakowskiej parafii ewangelickiej. Sylwetkę i dokonania artysty przedstawi jego wnuczka – prof. Joanna Walaszek. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 22 października w sali Diakonii po kawiarence zborowej, a więc ok. godz. 12:30.

6. Polskie Towarzystwo Bachowskie zaprasza na kolejny koncert w naszym kościele, który odbędzie się w niedzielę 29 października o godz. 17:00. Wystąpią Marek Toporowski (klawesyn) i Katarzyna Czubek (flet prosty). Wstęp wolny.

7. W ostatnią niedzielę zebraliśmy w naszym kościele ofiarę w wysokości 658 zł. Za każdy dar serdecznie dziękujemy. Jednocześnie informujemy, że całą dzisiejszą ofiarę przeznaczamy w ramach ofiary ogólnokościelnej na Fundusz Ewangelizacyjno-Misyjny. Za każdy dar dziękujemy.

Komentowanie niedozwolone.