Parafialna ekipa w finale Sola Scriptura

W minioną sobotę w Bielsku-Białej i Warszawie odbył się Finał Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego Sola Scriptura, w którym wzięło udział 103 uczniów. Naszą parafię reprezentowali Emma Płaczynta-Brudnik, Adam Kuranda, Antoni Gutowski i Franciszek Gacek, którzy przygotowywali się pod opieką Pani Izabeli Adamczyk-Pagano i Pana Filipa Lipińskiego.
 
Gratulujemy Wam z całego serca :) Słowa gratulacji przesyłamy również pozostałym uczniom z naszej parafii, którzy wzięli udział w konkursie, ale nie zdobyli wystarczającej liczby punktów, żeby zakwalifikować się do finału.
 
Jesteśmy z Was bardzo dumni. Dziękujemy Bogu za Wasz zapał do pracy i czytania Biblii.
 
Tematem tegorocznego konkursu było świadectwo apostoła Jana w oparciu o teksty Ewangelii Jana i Listów Jana. Nasi dzielni finaliści czekają teraz na wyniki konkursu, o których na pewno poinformujemy na stronie facebookowej i w ogłoszeniach parafialnych.

Informacja o konkursie

Ogólnopolski Konkurs Biblijny „Sola Scriptura” jest organizowany co roku przez Wydawnictwo Augustana oraz Generalnego Wizytatora Nauczania Kościelnego.

Przedmiotem konkursu jest każdorazowo inna księga biblijna lub jej określony fragment.
Konkurs jest przeprowadzany w trzech grupach wiekowych:
grupa I – klasy IV-VI szkoły podstawowej;
grupa II – klasy VII-VIII szkoły podstawowej;
grupa III – szkoły ponadpodstawowe.
Konkurs odbywa się w trzech etapach: szkolno-parafialnym, diecezjalnym (regionalnym) oraz ogólnopolskim. Każdy z tych etapów ma formę pisemną – uczestnicy odpowiadają na pytania o różnym charakterze – otwartym i testowym.

Celem konkursu jest:
– zachęcanie do lektury Pisma Świętego;
– nawiązanie do ewangelickich tradycji związanych ze studiowaniem i dobrą znajomością ksiąg biblijnych Starego i Nowego Testamentu;
– kształtowanie i umacnianie wiary poprzez regularny kontakt ze Słowem Bożym;
– zachęcanie uczniów do aktywności intelektualnej i zaangażowania religijnego.

Źródło: Zwiastun Ewangelicki

Komentowanie niedozwolone.