Ogłoszenia parafialne – 3 . NIEDZIELA PASYJNA 12.03.2023

„Żaden, który przyłoży rękę do pługa i ogląda się wstecz nie nadaje się do Królestwa Bożego.” Łk 9,62

Prowadzenie: ks. Łukasz Ostruszka, mgr teol. Filip Lipiński

NABOŻEŃSTWA:

4. Niedziela Pasyjna
Wieliczka – godz. 8:00
Kraków – godz. 10:00
(kawiarenka zborowa w Diakonii – kamienica ul. Grodzka 62)
Kraków – godz. 19:00

• W najbliższą środę o godz. 17:00 zapraszamy na Tygodniowe Nabożeństwo Pasyjne.

INNE WYDARZENIA

1. Terminarz spotkań tygodniowych:
• Studentów i młodzież pracującą w wieku do 25 lat zapraszamy do zaangażowania się w Ewangelickie Duszpasterstwo Akademickie. Spotkania odbywają się we wtorki o 19:30. Więcej informacji udziela Pan Filip Lipiński.
• Próba chóru parafialnego w najbliższą środę o godz. 18:00 w sali Diakonii.
• Najbliższe spotkanie Klubu Seniorów odbędzie się w czwartek 30 marca o godz. 16:00. Będzie to spotkanie urodzinowe.
• Godzina Biblijna w czwartek o godz. 18:00 w kancelarii parafialnej, w sali okrągłego stołu.
• Najbliższe Spotkanie z Wiarą dla osób zainteresowanych Kościołem Ewangelickim (grupa 2) odbędzie się w czwartek 16 marca o godz. 18:00 w sali Diakonii. Osoby zainteresowane udziałem w zajęciach kolejnych grup prosimy o kontakt z proboszczem.
• Młodzieżówka zaprasza na kolejne spotkanie w piątek o godz. 18:00 w sali Diakonii.
• Zajęcia grupy konfirmacyjnej i lekcje religii w punkcie katechetycznym odbywają się według stałego harmonogramu. Tutaj również trwa przerwa feryjna.
• Spotkanie organizacyjne grupy lektorów odbędzie się w sobotę 25 marca o godz. 10:00 w sali Diakonii. Dziękujemy wszystkim, którzy zgłosili się do tej służby.

2. Zapraszamy na diecezjalny Zjazd Młodych Dorosłych 20+, który odbędzie się w weekend od 28 do 30 kwietnia w pocysterskim zespole klasztorno-pałacowym w Rudach k. Rybnika. Koszt to 250 zł od osoby. W planie zjazdu integracja, czas na lekturę Słowa Bożego, modlitwę, wieczór uwielbienia i wiele innych atrakcji. Zapraszamy wszystkie pełnoletnie osoby, które czują się Młodymi Dorosłymi. Zgłoszenia w naszej Parafii przyjmuje Filip Lipiński.

3. Młodzież zapraszamy na wyjazd na Bezsenną noc, która w tym roku odbędzie się w Wielką Sobotę w Jastrzębiu-Zdroju. Szczegóły i zapisy u Pana Filipa Lipińskiego.

4. Nasz Kościół zaprasza na cykl webinariów poświęconych 13. Zgromadzeniu Ogólnemu Światowej Federacji Luterańskiej. Gościem pierwszego, które odbędzie się we wtorek 14 marca o godz. 18.00 będzie ks. dr Ireneusz Lukas, sekretarz ŚFL ds. Europy. Link do połączenia na Zoomie znajduje się na naszej stronie i na Facebooku.

5. Już teraz informujemy, że tegoroczna edycja półkolonii DDN (Dni Dobrej Nowiny) odbędzie się zaraz po zakończeniu roku szkolnego, czyli w dniach 26-30 czerwca 2023 r. Zwracamy się z prośbą do rodziców o uwzględnienie tej daty w planach wakacyjnych.

POZOSTAŁE INFORMACJE

6. W ostatnią niedzielę zebraliśmy w naszym kościele ofiarę w wysokości 1 013,60 zł. Dziękujemy za każdy dar i przypominamy, że była to zbiórka ogólnokościelna, więc całą kwotę przekazujemy na Diakonię Polską

 

 

Komentowanie niedozwolone.