Ogłoszenia parafialne – 2. NIEDZIELA PASYJNA 05.03.2023

Bóg daje dowód swej wielkiej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł.”
Rz 5,8

Prowadzenie: ks. Łukasz Ostruszka, mgr teol. Filip Lipiński

NABOŻEŃSTWA:

3. Niedziela Pasyjna
Wieliczka – godz. 8:00
Kraków – godz. 10:00
(kawiarenka zborowa w Diakonii – kamienica ul. Grodzka 62)
Kraków – godz. 12:00 (nabożeństwo rodzinne – bez Komunii Świętej)
Kraków – godz. 19:00

• W najbliższą środę o godz. 17:00 zapraszamy na Tygodniowe Nabożeństwo Pasyjne.

• Gratulujemy mec. Jakubowi Cebuli z naszej Parafii, który podczas sobotnich obrad Synodu Diecezji Katowickiej został wybrany na świeckiego członka Synodu Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce. Życzymy wiele Bożego błogosławieństwa.

• Uruchomiliśmy parafialną grupę ogłoszeniową na WhatsApp. W celu zachowania porządku w komunikacji możliwość wysyłania wiadomości mają tylko administratorzy. Grupa ma służyć jako tablica ogłoszeniowa naszej Parafii. Zachęcamy do dołączenia

INNE WYDARZENIA

1. Terminarz spotkań tygodniowych:
• Studentów i młodzież pracującą w wieku do 25 lat zapraszamy do zaangażowania się w Ewangelickie Duszpasterstwo Akademickie. Spotkania odbywają się we wtorki o 19:30. Więcej informacji udziela Pan Filip Lipiński.
• Próba chóru parafialnego w najbliższą środę o godz. 18:00 w sali Diakonii.
• Najbliższe spotkanie Klubu Seniorów odbędzie się w czwartek 9 marca o godz. 16:00. Szczegóły dot. tematu pojawią się na plakatach.
• Godzina Biblijna w czwartek o godz. 18:00 w kancelarii parafialnej, w sali okrągłego stołu.
• Najbliższe Spotkanie z Wiarą dla osób zainteresowanych Kościołem Ewangelickim odbędzie się w czwartek 9 marca o godz. 18:00 w sali Diakonii. Osoby zainteresowane udziałem w zajęciach kolejnych grup prosimy o kontakt z proboszczem.
• Młodzieżówka zaprasza na kolejne spotkanie w piątek o godz. 18:00 w sali Diakonii.
• Zajęcia grupy konfirmacyjnej i lekcje religii w punkcie katechetycznym odbywają się według stałego harmonogramu. Tutaj również trwa przerwa feryjna.

2. Poszukujemy chętnych do służby lektorskiej w naszej Parafii. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii parafialnej i mailowo pod adresem lp.ei1679951435naret1679951435ul@wo1679951435kark1679951435. Po skompletowaniu listy zorganizujemy zajęcia, które poprowadzi Przemysław Niżnik. Zachęcamy do tego typu zaangażowania.

3. Zapraszamy na diecezjalny Zjazd Młodych Dorosłych 20+, który odbędzie się w weekend od 28 do 30 kwietnia w pocysterskim zespole klasztorno-pałacowym w Rudach k. Rybnika. Koszt to 250 zł od osoby. W planie zjazdu integracja, czas na lekturę Słowa Bożego, modlitwę, wieczór uwielbienia i wiele innych atrakcji. Zapraszamy wszystkie pełnoletnie osoby, które czują się Młodymi Dorosłymi. Zgłoszenia w naszej Parafii przyjmuje Filip Lipiński.

4. Instytut Religioznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza na wystawę pt. „Pionierki profesjonalnego pielęgniarstwa ze Śląskiego Ewangelickiego Domu Sióstr w Cieszynie i Bielsku. Zapomniane ewangelickie i kobiece dziedzictwo”, przygotowaną przez naszą parafiankę prof. Grażynę Kubicę-Heller. Spotkanie połączone z wykładem i otwarciem odbędzie się w środę 8 marca o godz. 16:00 w siedzibie instytutu przy ul. Grodzkiej 52.

5. Już teraz informujemy, że tegoroczna edycja półkolonii DDN (Dni Dobrej Nowiny) odbędzie się zaraz po zakończeniu roku szkolnego, czyli w dniach 26-30 czerwca 2023 r. Zwracamy się z prośbą do rodziców o uwzględnienie tej daty w planach wakacyjnych.

6. Zastanawialiśmy się nad organizacją letniego obozu dla dzieci, ale zdecydowaliśmy, że w tym roku – w związku z przygotowaniami do wrześniowego Zgromadzenia Ogólnego ŚFL – nie będziemy w stanie podjąć się realizacji takiego zadania. Polecamy więc obozy proponowane przez Centrum Misji i Ewangelizacji naszego Kościoła. Zgłoszenia na obozy oraz więcej informacji można znaleźć na stronie www.obozy.cme.org.pl.

POZOSTAŁE INFORMACJE

7. Informujemy, że w ramach zbiórki środków na pomoc Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Katowicach Szopienicach zebraliśmy w sumie 15 444,40 PLN. Za każdy dar serdecznie dziękujemy. Całą kwotę przekazujemy na konto Diakonii Polskiej, która prowadzi centralną zbiórkę.

W minionym tygodniu przeżywaliśmy Niedzielę Diakonii, ale ofiarę ogólnokościelną na ten cel przeprowadzamy dziś. Informujemy więc, że każdy dar złożony do skrzynek przy wyjściu z kościoła zasili Diakonię Polską.

Komentowanie niedozwolone.