Ogłoszenia parafialne – 1. Niedziela po Epifanii 08.01.2023

 PIERWSZA NIEDZIELA PO EPIFANII

Prowadzenie: ks. bp Marian Niemiec, ks. Łukasz Ostruszka, mgr teol. Filip Lipiński

 

NABOŻEŃSTWA:

Druga Niedziela po Epifanii – 15.01.2023

Wieliczka – godz. 8:00

Kraków – godz. 10:00

(Kawiarenka zborowa w Diakonii – ul. Grodzka 62)

Kraków – godz. 12:00

(Nabożeństwo rodzinne z Komunią Świętą dla dzieci)

Kraków – godz. 19:00

 • W czasie dzisiejszego nabożeństwa odbędzie się uroczystość wprowadzenia w urząd nowej Rady Parafialnej, a także podziękowanie za służbę odchodzącym radnym. Po nabożeństwie zapraszamy do kawiarenki zborowej na poczęstunek.
 • Dziękujemy jeszcze raz Chórowi Parafialnemu i muzykom związanym z naszą Parafią za przygotowanie piątkowego koncertu kolęd.
 • Kancelaria parafialna będzie dziś po nabożeństwie nieczynna. Zapraszamy w pozostałe dni tygodnia.
 • W najbliższym tygodniu przyjmiemy w Krakowie gości z Niemieckiego Komitetu Krajowego Światowej Federacji Luterańskiej, którzy przyjadą razem z delegacją niemieckich polityków i dziennikarzy. W związku z tym wspólnie z centralą Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego organizujemy dla naszych partnerów z Niemiec koncert we wtorek o godz. 20:00. Wystąpi kwartet smyczkowy The Violin Consort.

 

INNE WYDARZENIA

 1. Terminarz spotkań tygodniowych:
 • Ewangelickie Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na spotkanie studenckie, które odbędzie się we wtorek 17 stycznia o godz. 19:30 w sali Diakonii.
 • Próba chóru parafialnego w najbliższą środę o godz. 18:30 w sali Diakonii.
 • Klub Seniorów zaprasza na spotkanie w czwartek o godz. 16:00 w sali Diakonii.
 • Godzina Biblijna w czwartek o godz. 18:00 w kancelarii parafialnej, w sali okrągłego stołu.
 • Najbliższe Spotkanie z Wiarą dla osób zainteresowanych Kościołem Ewangelickim (grupa 1) odbędzie się w czwartek 12 stycznia o godz. 18:00 w sali Diakonii. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z naszymi duszpasterzami.
 • Młodzieżówka spotyka się w piątek o godz. 18:00.
 • Próby chórku dziecięcego są na razie zawieszone.
 • Zajęcia grupy konfirmacyjnej i lekcje religii w punkcie katechetycznym odbywają się według stałego harmonogramu.
 1. Zapraszamy na kolejne Spotkanie Kobiet, które odbędzie się w niedzielę 22 stycznia o godz. 16:30 w sali Diakonii. Nasza parafianka Marta Sztwiertnia przedstawi relację ze swojej podróży przez Amerykę Południową. Dodatkowo zapewniamy pyszną kawę, smakołyki i ciekawe rozmowy. Ze względu na ograniczone możliwości lokalowe prosimy o zapisy w kancelarii parafialnej lub pod adresem lp.ei1675385515naret1675385515ul@wo1675385515kark1675385515. Lista otwarta jest do 18 stycznia. Więcej informacji na temat spotkania udziela Aneta Ostruszka.
 1. Międzynarodowy ruch na rzecz zaprzestania zbrojnych konfliktów „Food not bombs” wydaje w każdą niedzielę posiłki i pomoc materialną osobom w trudnej sytuacji życiowej. Zachęcamy do zapoznania się z tą inicjatywą. Więcej informacji udziela dyrygent naszego chóru – Pan Łukasz Laxy.

POZOSTAŁE INFORMACJE

 1. Pracujemy nad modernizacją systemu transmisji wideo z naszych nabożeństw. W związku z tym zbieramy środki na zakup nowego sprzętu i oprogramowania. Dary na ten cel można przekazywać do skrzynki wystawionej przy kolumnie w tylnej części kościoła lub poprzez przelew bankowy. W przypadku wyboru przelewu prosimy o dopisek „wideo”. Za każdy rodzaj wsparcia dziękujemy.
 1. Dziękujemy wszystkim osobom płacącym regularnie składki parafialne, które zgodnie z prawem naszego Kościoła powinny wynosić nie mniej niż 1 proc. Osoby opłacające składki posiadają prawo głosu, a także czynne i bierne prawo wyborcze.   Rada Parafialna ustaliła ostateczny termin opłacania składek kościelnych za rok ubiegły na 31 stycznia 2023 r.  Przypominamy, że składkę można uregulować osobiście w kancelarii parafialnej lub przelewem bankowym. Ofiary wpłacane przelewem na konto bankowe Parafii można odliczyć w deklaracji PIT w następnym roku. W tytule przelewu należy zapisać: „darowizna na cele kultu religijnego”.

Komentowanie niedozwolone.