Nasza parafianka trenerką Godly Play

Z radością dzielimy się informacją, że Patrycja Prostak, która w naszej parafii prowadzi nabożeństwa dla dzieci (szkółki niedzielne) w średniej grupie wiekowej i jest jednocześnie członkinią Rady Parafialnej, ukończyła kurs trenerski metody Godly Play.
Uprawnienia do prowadzenia szkoleń w tej metodzie uzyskała w połowie stycznia w Stambule, gdzie odbyło się ostatnie spotkanie w ramach kursu. Zaproszenie do udziału w kursie przyszło z samego „serca” Godly Play, a więc z Fundacji Godly Play USA.
Gratulujemy i cieszymy się, że mamy w naszym zborze pierwszą mieszkającą w Polsce trenerkę Godly Play.
Czym jest Godly Play?
To inspirowana pedagogiką Montessori metoda pracy z dziećmi, która pozwala im na poszukiwanie i odnajdowanie własnych odpowiedzi na pytania dotyczące wiary, Boga oraz obecności w świecie w wymiarze duchowym. Jerome Berryman, twórca metody, tak o tym mówi: „w większości systemów edukacji religijnej dzieci są nauczane, o tym kim jest Bóg. W Godly Play dzieci same odkrywają, kim jest Bóg”.
 
Jak to wygląda w praktyce możesz podejrzeć na na profilu godlyplaywkrakowie na Instagramie https://www.instagram.com/godlyplaywkrakowie/
W naszej parafii  metoda Godly Play stosowana jest w średniej grupie szkółkowej, czyli wsród dzieci w wieku 7-10 lat.
Jeżeli jako rodzic jesteś zainteresowana/y tego typu pracą z dziećmi, to napisz do nas (lp.wo1674876188kark.1674876188ycile1674876188gnawe1674876188@kats1674876188orpp1674876188) Chętnie przekażamy potrzebne informacje.
Nabożeństwa dla dzieci odbywają się w każdą niedzielę w czasie nabożeństwa głównego (godz. 10:00) w kościele ewangelickim na Grodzkiej. Dzieci przechodzą z kościoła do sali po wyznaniu wiary.
Zapraszamy serdecznie!

Leave a Reply