Ogłoszenia parafialne – Przedostatnia niedziela roku kościelnego 13.11.2022

„My wszyscy musimy stanąć przed sądem Chrystusowym.” 2 Kor 5,10

Pieśni: 582, 274, 714, 630, 765, 283, int. 81
Prowadzenie: ks. Łukasz Ostruszka, Pan Filip Lipiński

NABOŻEŃSTWA:

Niedziela Wieczności – 20.11.2022
Wieliczka – godz. 8:00
Kraków – godz. 10:00
(Kawiarenka Zborowa w Diakonii – w kamienicy nr 60)
Kraków – godz. 19:00

• W Kawiarence Zborowej jest wystawiona lista dla osób, które chcą dostarczyć ciasto – własnego wypieku lub zakupione. Prosimy o zaangażowanie.

INNE WYDARZENIA

1. Terminarz spotkań tygodniowych:
• Uruchamiamy duszpasterstwo akademickie w naszej parafii. Pierwsze, inauguracyjne i organizacyjne spotkanie w najbliższy wtorek o godz. 19:30 w sali Diakonii. Osobą odpowiedzialną za ten projekt jest Pan Filip Lipiński Szczegóły na plakatach, stronach internetowych i na Facebooku. Bardzo prosimy o przekazanie informacji i zaproszenia dalej.
• Próba chóru parafialnego w najbliższą środę o godz. 18:30 w sali Diakonii.
• Klub Seniorów zaprasza na spotkanie urodzinowe, które odbędzie w czwartek 24 listopada o godz. 16:00 w sali Diakonii. W najbliższym tygodniu nie będzie zajęć w ramach klubu z powodu wizyty w naszej parafii gości z Genewy i posiedzenia Konsystorza naszego Kościoła, którego członkowie będą korzystali z naszych sal.
• Godzina Biblijna w czwartek o godz. 18:00 w kancelarii parafialnej, w sali okrągłego stołu.
• Najbliższe Spotkanie z Wiarą dla osób zainteresowanych Kościołem Ewangelickim odbędzie się w czwartek 24 listopada o godz. 18:00 w sali Diakonii. Osoby, które są zainteresowane udziałem prosimy o zgłoszenia do kolejnej grupy – mailowo na adres lp.ei1701286254naret1701286254ul@wo1701286254kark1701286254. Po jej zamknięciu ustalimy terminarz dla kolejnej grupy.
• Młodzieżówka zaprasza na spotkanie połączone z tematem, które odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 18:00 w sali Diakonii.

• Najbliższa próba chóru dziecięcego odbędzie się dziś, 13 listopada w salce dla maluchów przy kościele – po nabożeństwie głównym, a przed nabożeństwem rodzinnym. Próbę poprowadzi Pan Dawid Rudnicki.
• Zajęcia grupy konfirmacyjnej i lekcje religii w punkcie katechetycznym odbywają się według stałego harmonogramu.

2. Zachęcamy do udziału w akcji „Prezent pod choinkę”. Wszystkich zainteresowanych prosimy o wzięcie ulotki (położona obok skrzyni z ukraińską flagą). Prezenty zbieramy w kancelarii parafialnej do 15 listopada. Można także zostawić dar pieniężny, który przekazany zostanie na zakup tzw. wirtualnej paczki.

3. Polecamy udział w internetowych rekolekcjach adwentowych, które organizujemy w naszej parafii od kilku lat. W trakcie spotkań będziemy rozważać fragmenty Pisma Świętego, które nawiązują do czasu oczekiwania na narodziny Chrystusa, a także wspólnie się modlić. Chcemy zatrzymać się na kilka chwil w pędzie codzienności. Spotkania zaplanowane są na poniedziałki o godz. 18:30 (pierwsze spotkanie 28 listopada) za pośrednictwem aplikacji Zoom. Ostatnie spotkanie, tuż przed Świętami odbędzie się w realu. Ze względów organizacyjnych prosimy o zgłoszenia w kancelarii parafialnej lub mailowo na adres lp.ei1701286254naret1701286254ul@wo1701286254kark1701286254. Za rekolekcje odpowiedzialni są Państwo Piotr i Joanna Passowiczowie, Pan Krzysztof Pawlak i Pan Filip Lipiński.

4. Co tydzień razem z całym Kościołem Ewangelicko-Augsburskim w Polsce łączymy się w modlitwie o kolejne Kościoły zrzeszone w Światowej Federacji Luterańskiej. Dziś niesiemy w modlitwach Kościół z Madagaskaru.

5. Zachęcamy do udziału w zbiórce solidarnościowej Gustav Adolf Werk – wsparcie pracy diakonijnej wśród dzieci, którą prowadzi luterańska parafia w Walencji (Wenezuela). Zbiórka trwa od dnia ogłoszenia do 30 listopada 2022 r. Konsystorz prosi o przekazywanie ofiar bezpośrednio na rachunek bankowy Kościoła. Szczegóły na naszej stronie internetowej.

6. Z radością informujemy, że Światowa Federacja Luterańska na mocy umowy zawartej z Urzędem Miasta Krakowa przekazała pomoc humanitarną dla uchodźców o wartości prawie 1,5 mln złotych. Dary będą przechowywane w jednym z krakowskich magazynów, a następnie sukcesywnie uzupełniane i dystrybuowane w kilku punktach pomocowych na terenie miasta, m.in. na dworcu głównym. Na początku listopada odbyło się oficjalne przekazanie pierwszej transzy pomocy. Relacja opublikowana jest na naszej stronie i na Facebooku.

7. Międzynarodowy ruch na rzecz zaprzestania zbrojnych konfliktów „Food not bombs” przygotowuje się do kolejnego sezonu zimowego i zamierza w każdą niedzielę wydawać w naszym mieście posiłki i pomoc materialną osobom w trudne sytuacji życiowej. Zachęcamy do zapoznania się z tą inicjatywą. Więcej informacji udziela dyrygent naszego chóru – Pan Łukasz Laxy.

POZOSTAŁE INFORMACJE

8. Informujemy, że podczas nabożeństw w Krakowie w ostatnią niedzielę zebraliśmy ofiarę w wysokości 609 zł. Za każdy dar dziękujemy.

9. Kancelaria parafialna przyjmuje wpłaty na prenumeratę czasopisma „Zwiastun Ewangelicki” na 2023 r. Koszt za cały rok – 160 zł, za pół roku – 80 zł. Można również zakupić prenumeratę kwartalnika „Jednota” na 2023 r. Koszt to 40 zł na rok.

Komentowanie niedozwolone.