Ogłoszenia parafialne – Niedziela Wieczności 20.11.2022

„Niechaj biodra wasze będą przepasane i świece zapalone.”  Łk 12,35

Pieśni: 298, 298, 281, 775, 273, int. 82
Prowadzenie: ks. Łukasz Ostruszka

NABOŻEŃSTWA:

1. Niedziela Adwentu – 27.11.2022
Wieliczka – godz. 8:00
Kraków – godz. 10:00
(Kawiarenka Zborowa w Diakonii – w kamienicy nr 60)
Kraków – godz. 19:00

• W Kawiarence Zborowej jest wystawiona lista dla osób, które chcą dostarczyć ciasto – własnego wypieku lub zakupione. Prosimy o zaangażowanie.
• Przygotowujemy się do tradycyjnych przedświątecznych odwiedzin naszych Seniorów. Zwracam się z prośbą o informację o osobach, które moglibyśmy odwiedzić.
• Wprowadzenie w urząd nowej Rady Parafialnej i Komisji Rewizyjnej odbędzie się w niedzielę 8 stycznia podczas nabożeństwa o godz. 10:00.
• W ostatnim tygodniu gościliśmy u nas delegację Światowej Federacji Luterańskiej. Przekazuję całemu naszemu zborowi pozdrowienia od Abp Musy Panti Filibusa z Nigerii, prezydenta ŚFL i Ks. Anne Burghardt z Estonii, sekretarz generalnej ŚFL.

W Niedzielę Wieczności wspominamy tych, którzy odeszli od nas w minionym roku:

śp. Zofia Kazimiera Potocka
śp. Urszula Krystyna Federowicz
śp. Daniela Elżbieta Tracz
śp. Ewa Lucyna Ekes
śp. Jacek Andrzej Piętakiewicz
śp. Tomasz Pilikowski

INNE WYDARZENIA

1. Terminarz spotkań tygodniowych:
• Reaktywujemy w naszej parafii Ewangelickie Duszpasterstwo Akademickie skierowane do studentów i młodzieży pracującej. Spotkania odbywają się w każdy wtorek o godz. 19:30 w sali Diakonii. Osobą odpowiedzialną za ten projekt jest Pan Filip Lipiński Szczegóły na plakatach, stronach internetowych i na Facebooku. Bardzo prosimy o przekazanie informacji i zaproszenia dalej.
• Próba chóru parafialnego w najbliższą środę o godz. 18:30 w sali Diakonii.
• Klub Seniorów zaprasza na spotkanie urodzinowe, które odbędzie w czwartek 24 listopada o godz. 16:00 w sali Diakonii.
• Godzina Biblijna w czwartek o godz. 18:00 w kancelarii parafialnej, w sali okrągłego stołu.
• Najbliższe Spotkanie z Wiarą dla osób zainteresowanych Kościołem Ewangelickim odbędzie się w czwartek 24 listopada o godz. 18:00 w sali Diakonii. Osoby, które są zainteresowane udziałem prosimy o zgłoszenia do kolejnej grupy – mailowo na adres lp.ei1709564653naret1709564653ul@wo1709564653kark1709564653. Po jej zamknięciu ustalimy terminarz dla kolejnej grupy.
• Młodzieżówka w najbliższy piątek dzieli się na dwie grupy – warsztatową, która spotka się w Diakonii i sportową. Do wspólnej gry zapraszamy wszystkich chętnych, osoby w różnym wieku, rodziców i dzieci. Szczegóły bezpośrednio u ks. Łukasza Ostruszki.
• Najbliższa próba chóru dziecięcego odbędzie się dziś po nabożeństwie w salce szkółkowej.
• Zajęcia grupy konfirmacyjnej i lekcje religii w punkcie katechetycznym odbywają się według stałego harmonogramu.

2. Polecamy udział w internetowych rekolekcjach adwentowych, które organizujemy w naszej parafii od kilku lat. W trakcie spotkań będziemy rozważać fragmenty Pisma Świętego, które nawiązują do czasu oczekiwania na narodziny Chrystusa, a także wspólnie się modlić. Chcemy zatrzymać się na kilka chwil w pędzie codzienności. Spotkania zaplanowane są na poniedziałki o godz. 18:30 (pierwsze spotkanie 28 listopada) za pośrednictwem aplikacji Zoom. Ostatnie spotkanie, tuż przed Świętami odbędzie się w realu. Ze względów organizacyjnych prosimy o zgłoszenia w kancelarii parafialnej lub mailowo na adres lp.ei1709564653naret1709564653ul@wo1709564653kark1709564653. Za rekolekcje odpowiedzialni są Państwo Piotr i Joanna Passowiczowie, Pan Krzysztof Pawlak i Pan Filip Lipiński.

3. Zapraszamy na Adwentowe Spotkanie Kobiet, które odbędzie się w niedzielę 27 listopada o godz. 16:00 w sali Diakonii. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy w kancelarii parafialnej lub mailowo na adres lp.ei1709564653naret1709564653ul@wo1709564653kark1709564653. W programie wspólny poczęstunek, rozmowy i wykłady Pani Joanny Rzońcy oraz Pani Małgorzaty Łuczyny. Uczestniczki będą się przyglądać różnym obrazom kobiet. Za organizację spotkania odpowiada Pani Aneta Ostruszka.

4. Co tydzień razem z całym Kościołem Ewangelicko-Augsburskim w Polsce łączymy się w modlitwie o kolejne Kościoły zrzeszone w Światowej Federacji Luterańskiej. Dziś niesiemy w modlitwach Kościół z Malawi.

5. Z radością przekazujemy informację, że w ramach akcji Prezent pod choinkę organizowanej przez Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelickiego zebraliśmy w naszej Parafii 57 prezentów, w tym siedem wirtualnych. Za każdy dar serdecznie dziękujemy.

6. Polskie Towarzystwo Ewangelickie zaprasza na spotkanie w niedzielę 27 listopada o godzinie 12.00 w sali Diakonii, które poświęcone będzie tematyce wojny i pokoju. Referat pt. „Bartłomiej Bythner i Witold Benedyktowicz – protestanckie spojrzenie na tematykę pokoju” przedstawi Pan Bogusław Tondera. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

7. Zachęcamy do udziału w zbiórce solidarnościowej Gustav Adolf Werk – wsparcie pracy diakonijnej wśród dzieci, którą prowadzi luterańska parafia w Walencji (Wenezuela). Zbiórka trwa od dnia ogłoszenia do 30 listopada 2022 r. Konsystorz prosi o przekazywanie ofiar bezpośrednio na rachunek bankowy Kościoła. Szczegóły na naszej stronie internetowej.

8. Międzynarodowy ruch na rzecz zaprzestania zbrojnych konfliktów „Food not bombs” przygotowuje się do kolejnego sezonu zimowego i zamierza w każdą niedzielę wydawać w naszym mieście posiłki i pomoc materialną osobom w trudne sytuacji życiowej. Zachęcamy do zapoznania się z tą inicjatywą. Więcej informacji udziela dyrygent naszego chóru – Pan Łukasz Laxy.

POZOSTAŁE INFORMACJE

9. Informujemy, że podczas nabożeństw w Krakowie w ostatnią niedzielę zebraliśmy ofiarę w wysokości 477,50 zł. Za każdy dar dziękujemy.

10. Kancelaria parafialna przyjmuje wpłaty na prenumeratę czasopisma „Zwiastun Ewangelicki” na 2023 r. Koszt za cały rok – 160 zł, za pół roku – 80 zł. Można również zakupić prenumeratę kwartalnika „Jednota” na 2023 r. Koszt to 40 zł na rok.

11. Do modlitwy załączamy dziś naszą młodą parafiankę, która obchodzi 8 urodziny i młodego parafianina świętującego 8 rocznicę Chrztu. Cieszymy się, że jesteście i życzymy wiele Bożego błogosławieństwa.

Komentowanie niedozwolone.