Ogłoszenia parafialne – 1. NIEDZIELA ADWENTU 27.11.2022

„Oto twój Król przychodzi do ciebie, sprawiedliwy on i zwycięski.” Za 9,9

Pieśni: 100, 11 (1-5), 12, 1, 846 (komunia), 9, int. 2
Prowadzenie: mgr teol. Filip Lipiński, ks. Łukasz Ostruszka

NABOŻEŃSTWA:

2. Niedziela Adwentu – 04.12.2022
Wieliczka – godz. 8:00
Kraków – godz. 10:00
(Rodzinne Rekolekcje Adwentowe)
(Kawiarenka Zborowa w Diakonii – ODWOŁANA)
Kraków – godz. 19:00

• Pieśni na dzisiejsze nabożeństwo wybrały osoby uczestniczące w parafialnym Klubie Seniorów.
• Pierwsze tygodniowe nabożeństwo w Adwencie już w najbliższą środę o godz. 17:00.
• Za tydzień po nabożeństwie głównym zapraszamy na rekolekcje adwentowe, które były organizowane również w poprzednich latach. Rekolekcje dla dorosłych poprowadzi ks. dr Grzegorz Olek, a dla dzieci nauczycielki szkółek niedzielnych. Szczegóły na plakacie, Facebooku i naszej stronie internetowej.
• Ruszyła akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom organizowana przez Diakonię naszego Kościoła wspólnie z Caritas Polska i Prawosławnym Eleosem. Nasza młodzież będzie dystrybuowała świece przy wyjściu z kościoła. Młodzieżówka podczas warsztatów z Panią Sandrą Lipińską przygotowała także własne świecie i kartki – dochód ze sprzedaży zasili wspólny fundusz młodzieżowy. Polecamy serdecznie obie inicjatywy.

INNE WYDARZENIA

1. Terminarz spotkań tygodniowych:
• Ewangelickie Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na szczególny wieczór andrzejkowy we wtorek 29 listopada o godz. 19:30. Opowiemy o różnych rodzajach magii oraz o tym, co na ten temat mówi Biblia. Uczestnicy będą mogli przejrzeć się w odczarowanym zwierciadle i stworzą swój antyhoroskop, a temu wszystkiemu towarzyszyć będzie smaczny poczęstunek. Zapraszamy! Prowadzenie – Pan Filip Lipiński.
• Próba chóru parafialnego w najbliższą środę o godz. 18:30 w sali Diakonii.
• Zrób to sam – wieniec adwentowy Klub Seniorów zaprasza (całe rodziny, nie tylko seniorów) na warsztaty z tworzenia wieńców adwentowych. Nie musisz nic ze sobą zabierać poza dobrym humorem. W programie: – historia i przesłanie wieńca adwentowego – komponowanie własnego wieńca – poczęstunek z kawą i herbatą Czwartek 1 grudnia o godz. 16:00 w sali Diakonii Prowadzenie: Małgorzata Pęcak i Aneta Ostruszka
• Godzina Biblijna w czwartek o godz. 18:00 w kancelarii parafialnej, w sali okrągłego stołu.
• Najbliższe Spotkanie z Wiarą dla osób zainteresowanych Kościołem Ewangelickim odbędzie się w czwartek 8 grudnia o godz. 18:00 w sali Diakonii. Osoby, które są zainteresowane udziałem prosimy o zgłoszenia do kolejnej grupy – mailowo na adres lp.ei1674879235naret1674879235ul@wo1674879235kark1674879235. Po jej zamknięciu ustalimy terminarz dla kolejnej grupy.
• Młodzieżówka spotyka się w piątek o godz. 18:00.
• Najbliższa próba chóru dziecięcego odbędzie się dziś po nabożeństwie w salce szkółkowej.
• Zajęcia grupy konfirmacyjnej i lekcje religii w punkcie katechetycznym odbywają się według stałego harmonogramu.

2. Polecamy udział w internetowych rekolekcjach adwentowych, które organizujemy w naszej parafii od kilku lat. W trakcie spotkań będziemy rozważać fragmenty Pisma Świętego, które nawiązują do czasu oczekiwania na narodziny Chrystusa, a także wspólnie się modlić. Chcemy zatrzymać się na kilka chwil w pędzie codzienności. Spotkania zaplanowane są na poniedziałki o godz. 18:30 (pierwsze spotkanie 28 listopada) za pośrednictwem aplikacji Google Meet. Ostatnie spotkanie, tuż przed Świętami odbędzie się w realu. Ze względów organizacyjnych prosimy o zgłoszenia w kancelarii parafialnej lub mailowo na adres lp.ei1674879235naret1674879235ul@wo1674879235kark1674879235. Za rekolekcje odpowiedzialni są Państwo Piotr i Joanna Passowiczowie, Pan Krzysztof Pawlak i Pan Filip Lipiński.

3. W nadchodzącym Adwencie zapraszamy serdecznie na koncerty organowe, które będą się odbywać w naszym kościele we wszystkie środy Adwentu o godz. 18.00, czyli po nabożeństwie tygodniowym. W programie usłyszymy m.in. muzykę organową związaną w okresem adwentowo-świątecznym. Szczegóły na plakacie, a za organizację cyklu dziękujemy Panu Rafałowi Monicie.

4. Zapraszamy na Adwentowe Spotkanie Kobiet, które odbędzie się w niedzielę 27 listopada o godz. 16:00 w sali Diakonii. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy w kancelarii parafialnej lub mailowo na adres lp.ei1674879235naret1674879235ul@wo1674879235kark1674879235. W programie wspólny poczęstunek, rozmowy i wykłady Pani Joanny Rzońcy oraz Pani Małgorzaty Łuczyny. Uczestniczki będą się przyglądać różnym obrazom kobiet. Za organizację spotkania odpowiadają Pani Aneta Ostruszka i Pani Beata Pietras.

5. Co tydzień razem z całym Kościołem Ewangelicko-Augsburskim w Polsce łączymy się w modlitwie o kolejne Kościoły zrzeszone w Światowej Federacji Luterańskiej. Dziś niesiemy w modlitwach Kościół z Mozambiku.

6. Polskie Towarzystwo Ewangelickie zaprasza na spotkanie w niedzielę 27 listopada o godzinie 12.00 w sali Diakonii, które poświęcone będzie tematyce wojny i pokoju. Referat pt. „Bartłomiej Bythner i Witold Benedyktowicz – protestanckie spojrzenie na tematykę pokoju” przedstawi Pan Bogusław Tondera. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

7. Międzynarodowy ruch na rzecz zaprzestania zbrojnych konfliktów „Food not bombs” przygotowuje się do kolejnego sezonu zimowego i zamierza w każdą niedzielę wydawać w naszym mieście posiłki i pomoc materialną osobom w trudne sytuacji życiowej. Zachęcamy do zapoznania się z tą inicjatywą. Więcej informacji udziela dyrygent naszego chóru – Pan Łukasz Laxy.

POZOSTAŁE INFORMACJE

8. Informujemy, że podczas nabożeństw w Krakowie w ostatnią niedzielę zebraliśmy ofiarę w wysokości 380 zł. Za każdy dar dziękujemy.

9. Kancelaria parafialna przyjmuje wpłaty na prenumeratę czasopisma „Zwiastun Ewangelicki” na 2023 r. Koszt za cały rok – 160 zł, za pół roku – 80 zł. Można również zakupić prenumeratę kwartalnika „Jednota” na 2023 r. Koszt to 40 zł na rok.

Komentowanie niedozwolone.