Ogłoszenia parafialne – ŚWIĘTO REFORMACJI 20. Niedziela po Trójcy Świętej 30.10.2022

Stosujcie prawo i sprawiedliwość, i ratujcie uciśnionego z ręki gnębiciela, obcego przybysza ani sieroty ani wdowy nie uciskajcie, nie zadawajcie gwałtu.”  Jr 22,3

Pieśni: 552, 869, 265, 671, 290, int. 92
Prowadzenie: ks. Łukasz Ostruszka, Filip Lipiński

NABOŻEŃSTWA:

Święto Reformacji – 31.10.2022
Kraków – godz. 17:00
Kraków – godz. 18:00
Koncert Reformacyjny Michała Białki (organy) i Dawida Rudnickiego (trąbka) pt. „Warownym grodem jest nasz Bóg”. Wstęp wolny.

3. Niedziela przed końcem roku kościelnego – 06.11.2022
Wieliczka – godz. 8:00
Kraków – godz. 10:00
(Kawiarenka Zborowa w Diakonii – w kamienicy nr 60)
Kraków – godz. 19:00

• W Kawiarence Zborowej jest wystawiona lista dla osób, które chcą dostarczyć ciasto – własnego wypieku lub zakupione. Prosimy o zaangażowanie.
• Informujemy, że w poniedziałek 31 października kancelaria parafialna będzie nieczynna. Zapraszamy na nabożeństwo o 17:00.
• Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i poprowadzenie dzisiejszego nabożeństwa telewizyjnego. Retransmisja w poniedziałek 31 października o godz. 17:00 w TVP2.

INNE WYDARZENIA

1. Terminarz spotkań tygodniowych:
• Próba chóru parafialnego w najbliższą środę nie odbędzie się.
• Klub Seniorów zaprasza (nie tylko seniorów) na spotkanie w czwartek 3 listopada o godz. 16:00 w sali Diakonii. Zajęcia pt. „Stwórz swoją biografię – warsztaty cz. 1″ poprowadzi dr Agnieszka Smrokowska-Reichmann. Prosimy o przekazanie zaproszenia znajomym.
• Godzina Biblijna w czwartek o godz. 18:00 w kancelarii parafialnej, w sali okrągłego stołu.

• Młodzieżówka zaprasza na spotkanie połączone z tematem, które odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 18:00 w sali Diakonii. W ubiegłym tygodniu odbyły się warsztaty i zajęcia sportowe.
• Najbliższe Spotkanie z Wiarą dla osób zainteresowanych Kościołem Ewangelickim odbędzie się w czwartek 10 listopada o godz. 18:00 w sali Diakonii. Osoby, które są zainteresowane udziałem prosimy o zgłoszenia do kolejnej grupy – mailowo na adres lp.ei1670297817naret1670297817ul@wo1670297817kark1670297817.
• Zajęcia grupy konfirmacyjnej i lekcje religii w punkcie katechetycznym odbywają się według stałego harmonogramu.
• Najbliższa próba chóru dziecięcego odbędzie się w niedzielę 11 listopada w salce dla maluchów przy kościele – po nabożeństwie głównym, a przed nabożeństwem rodzinnym.

2. Oddział Krakowski Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego zaprasza na widowisko słowno-muzyczne pt. „Luter i Mickiewicz: tezy, Dziady i syntezy”, które odbędzie się 30 października (niedziela) po wieczornym nabożeństwie w kościele na Grodzkiej. Z okazji Roku Romantyzmu Polskiego PTE chce wykorzystać zbieżność daty święta Dziadów, które jest źródłem słynnego dramatu Mickiewicza, z datą ogłoszenia przez Lutra 95 tez przeciwko odpustom. Przedstawi wybrane myśli przyświecające autorom w formie prezentacji multimedialnej i ekspresyjnego śpiewu.

3. Polskie Towarzystwo Bachowskie zaprasza na dzisiejszy koncert, który odbędzie się o godz. 17:00 w naszym kościele. Szczegóły dot. programu na plakatach i stronach internetowych.

4. W ramach działalności Centrum Dziedzictwa Ewangelickiego, które powołane zostało w naszej Parafii, zapraszamy na spacer po Cmentarzu Rakowickim w poniedziałek 31 października w godz. 10:00-12:00. Chętnych prosimy o zapisy w kancelarii parafialnej – zbiórka przed wejściem głównym na cmentarz, od ul. Rakowickiej 2.

5. Jak co roku organizujemy akcję porządkowania starych, zabytkowych grobów ewangelickich, które nie mają już opiekunów. Zdjęcia tych grobów razem z mapką Cmentarza Rakowickiego można odebrać w kancelarii parafialnej. Osoby, które chcą się zaangażować w taki wolontariat – wyczyścić grób i przygotować lub zakupić wiązankę kwiatów, proszone są o wpisanie się na listę, która również wystawiona jest w naszej kancelarii. Dziękujemy za tę służbę.

6. Zachęcamy do udziału w akcji „Prezent pod choinkę”. Wszystkich zainteresowanych prosimy o wzięcie ulotki (położona obok skrzyni z ukraińską flagą). Prezenty zbieramy w kancelarii parafialnej do 15 listopada. Można także zostawić dar pieniężny, który przekazany zostanie na zakup tzw. wirtualnej paczki.

7. Co tydzień razem z całym Kościołem Ewangelicko-Augsburskim w Polsce łączymy się w modlitwie o kolejne Kościoły zrzeszone w Światowej Federacji Luterańskiej. Dziś niesiemy w modlitwach Kościół z Kenii.

POZOSTAŁE INFORMACJE

8. Informujemy, że podczas nabożeństw w Krakowie w ostatnią niedzielę zebraliśmy ofiarę w wysokości 706 zł. Za każdy dar dziękujemy.

9. Do odbioru w kancelarii parafialnej jest najnowszy numer „Zwiastuna Ewangelickiego”.

Komentowanie niedozwolone.