7. Niedziela po Trójcy Świętej 31.07.2022

Hasło tygodnia: „Już nie jesteście obcymi i przychodniami, lecz współobywatelami świętych i domownikami Boga.” Ef 2,19

Pieśni: 651, 694, 736, 785, int. 62
Prowadzenie: ks. Łukasz Ostruszka, ks. Wiktoria Matloch

NABOŻEŃSTWA:

8. Niedziela po Trójcy Świętej – 07.08.2022
Wieliczka godz. 08:00
Kraków godz. 10:00
(kawiarnia zborowa po nabożeństwie – Diakonia ul. Grodzka 62)
Kraków godz. 19:00

Za tydzień podczas głównego nabożeństwa chcemy podziękować za służbę w krakowskiej parafii ks. Wiktorii Matloch, która zgodnie z decyzją Konsystorza naszego Kościoła od września będzie kontynuowała swój wikariat w Warszawie.

A już dziś debiut naszego chóru pod dyrekcją Łukasza Laxyego. Dziękujemy Wam za służbę i gratulujemy. Chórzyści zapraszają nas też dziś na kawę, herbatę i ciasto do kawiarni zborowej.

W kawiarni będzie również wystawiona lista dla osób, które chcą się zaangażować w pomoc w przygotowaniu kawiarni, w tym pieczenie lub zakup ciast. Na prośbę parafian udostępniliśmy również skrzynkę na dary przeznaczone na organizację kawiarni.

INNE WYDARZENIA

1. Przypominamy, że Dni Dobrej Nowiny odbędą się w dniach 22-28 sierpnia. Każdego dnia m.in. zajęcia z przesłaniem, prace plastyczne, śpiew i modlitwa, wspólne posiłki, masa atrakcji, w tym całodniowe wyjazdy, warsztaty artystyczne i sportowe. Zapisy na DDN w kancelarii parafialnej lub mailowo na adres lp.ei1660911120naret1660911120ul@wo1660911120kark1660911120 do 7 sierpnia. Udział w półkolonii jest bezpłatny, ale chętnych do wsparcia tej inicjatywy prosimy o wolne datki.

2. Godziny biblijne w okresie wakacyjnym nie odbywają się. Zapraszamy we wrześniu.

3. Próby chóru parafialnego odbywają się w każdą środę o godz. 18:30 w Diakonii. Można jeszcze dołączyć do składu. Zgłoszenia przyjmuje Pan Łukasz Laxy. Prosimy również o zapisy do zespołu dziecięcego. Planujemy, aby próby odbywały się w niedziele po nabożeństwie w trakcie spotkania w kawiarni zborowej.

4. Klub Seniorów zaprasza na najbliższe spotkanie w czwartek o godz. 16:00 w Diakonii (kamienica ul. Grodzka 62). Tym razem temat pt. „Anioły – jak je rozpoznać? Perspektywa ewangelicka” poprowadzi ks. Łukasz Ostruszka.

5. W każdą środę sierpnia o godz. 11:00 i 13:00 zapraszamy na minikoncerty organowe w naszym kościele. Występować będą młodzi organiści, którzy chcą zdobywać szlify pod kierownictwem Pana Michała Białko. Zachęcamy do duchowego odpoczynku w trakcie dnia przy utworach znakomitych kompozytorów. Wstęp wolny, szczegóły na plakatach. Za wsparcie inicjatywy dziękujemy także naszemu organiście – Panu Rafałowi Monicie.

6. Zgodnie z tym, o czym informowaliśmy podczas Zgromadzenia Parafialnego, zachęcamy do zapoznania się z regulaminem Funduszu Stypendialnego i do składania wniosków. Jednocześnie informujemy, że komisja stypendialna podjęła decyzję, że w bieżącym, pilotażowym roku obowiązywać będą w przypadku stypendium socjalnego następujące progi dochodowe:

I próg – 1300 zł brutto na członka rodziny
II próg – 2300 zł brutto na członka rodziny

Przypominamy, że trzecią przesłanką do ubiegania się o stypendium socjalne są nadzwyczajne sytuacje życiowe.

Dzieci i młodzież zachęcamy również do składania wniosków o stypendium naukowe.

POZOSTAŁE INFORMACJE

7. Rodziców dzieci, które rozpoczną naukę w pierwszych klasach szkoły podstawowej prosimy o zapisy na naukę religii w punkcie katechetycznym. Zgłoszenia w kancelarii.

8. Najbliższe posiedzenie Rady Parafialnej odbędzie się we wtorek 2 sierpnia o godz. 18:00 w Diakonii.

9. Informujemy, że podczas nabożeństw w Krakowie w ostatnią niedzielę zebraliśmy ofiarę w wysokości 344,90 zł. Za każdy dar dziękujemy.

Komentowanie niedozwolone.