1. Niedziela po Trójcy Świętej 19.06.2022

Hasło tygodnia: „Kto was słucha, mnie słucha, a kto wami gardzi, mną gardzi.”    Łk 10,16

Pieśni: 694, 671, 779 (x2), 369, 780 (int. 56)
Prowadzenie: ks. Wiktoria Matloch

NABOŻEŃSTWA:

2. Niedziela po Trójcy Świętej – 26.06.2022
Wieliczka godz. 08:00
Kraków godz. 10:00
(Zgromadzenie Parafialne)
Kraków godz. 19:00

Zapraszamy do kawiarni zborowej po dzisiejszym nabożeństwie. Za tydzień, w związku ze Zgromadzeniem Parafialnym, kawiarnia będzie nieczynna.

Na podstawie § 15 Regulaminu Parafialnego Kościoła Ewangelicko- Augsburskiego w RP prezes Rady Parafialnej ks. Łukasz Ostruszka zwołuje na niedzielę 26 czerwca 2022 r. Zgromadzenie Parafialne. Zgromadzenie odbędzie się bezpośrednio po nabożeństwie o godz. 10:00 w kościele.

W planie Zgromadzenia jest m.in. przyjęcie sprawozdania z działalności gospodarczej za rok 2021, informacja o wynikach negocjacji ws. najmu powierzchni przez Fundację im. Samuela Bandtkiego i prezentacja regulaminu funduszu stypendialnego.

Rada Parafialna informuje, że materiały dotyczące porządku Zgromadzenia dostępne będą do wglądu w kancelarii parafialnej od poniedziałku 20 czerwca do czwartku 23 czerwca w godzinach pracy kancelarii. Każdy z uprawnionych członków Zgromadzenia otrzyma również wydrukowane materiały na czas trwania obrad z zastrzeżeniem zachowania tajemnicy i nierozprzestrzeniania materiałów poza Zgromadzeniem.

INNE WYDARZENIA

1. Parafia Ewangelicka w Krakowie zaprasza dzieci i młodzież razem z bliskimi na nabożeństwo z okazji zakończenia roku szkolnego, które odbędzie się w środę 22 czerwca o godz. 17:00 w naszym kościele.

2. Również w środę, ale po nabożeństwie, około godz. 18:00 zapraszamy na koncert charytatywny przygotowany przez uczniów szkół Reja. Dochód przeznaczony zostanie na pomoc uchodźcom. Szczegóły na plakatach.

3. W najbliższy czwartek o godz. 16:00, kolejne spotkanie Klubu Seniorów. Tym razem oprócz śpiewu i modlitwy zajmiemy się także cyberbezpieczeństwem . Pan Piotr Kubala poprowadzi zajęcia, na których przedstawi zagrożenia i pokaże, jak się przed nimi zabezpieczyć. Zapraszamy wszystkich seniorów.

4. Przypominamy, że Dni Dobrej Nowiny, czyli wakacyjne półkolonie dla dzieci zaplanowane są na ostatni tydzień sierpnia. Rozpoczną się w poniedziałek 22 sierpnia, a zakończą w niedzielę 28 sierpnia wspólnym nabożeństwem. Zajęcia każdego dnia od godz. 8:00 do 16:00. Zapisy w kancelarii parafialnej.

5. Jest jeszcze jedna wakacyjna propozycja. W sobotę 23 lipca planujemy zorganizować parafialny wyjazd integracyjny do kameralnej agroturystyki w Chrobrzu nad rzeką Nidą. Jest to wyjazd jednodniowy, skierowany dla wszystkich chętnych z parafii, połączony ze spływem kajakowym, czasem modlitwy i wspólnym posiłkiem przy ognisku. Zapisy w kancelarii parafialnej, prosimy o zarezerwowanie terminu w swoich kalendarzach. Istnieje możliwość zarezerwowania dłuższego pobytu – od piątku do poniedziałku. Więcej informacji udziela Pani Beata Pietras i ks. Łukasz Ostruszka.

6. Zapraszamy na „Godzinę biblijną”, która odbędzie się w czwartek 23 czerwca o godz. 18:00 w kancelarii parafialnej – sala okrągłego stołu. Rozważany będzie kolejny fragment Listu do Rzymian.

7. Próby chóru parafialnego odbywają się w każdą środę o godz. 18:30 w Diakonii. Można jeszcze dołączyć do składu. Zgłoszenia przyjmuje Pan Łukasz Laxy. Prosimy również o zapisy do zespołu dziecięcego.

POZOSTAŁE INFORMACJE

8. Rodziców dzieci, które rozpoczną naukę w pierwszych klasach szkoły podstawowej prosimy o zapisy na naukę religii w punkcie katechetycznym. Zgłoszenia w kancelarii.

9. Informujemy, że podczas nabożeństw w Krakowie w ostatnią niedzielę zebraliśmy ofiarę w wysokości 456 zł. Za każdy dar serdecznie dziękujemy.

Komentowanie niedozwolone.