5. NIEDZIELA PO WIELKANOCY 22.05.2022

„Błogosławiony Bóg, który nie odrzucił modlitwy mojej i nie odmówił mi swej łaski.”  Ps 66,20

Pieśni: 773, 660, 651, 434, 716 (int. 50)
Prowadzenie: ks. Łukasz Ostruszka, ks. Wiktoria Matloch

NABOŻEŃSTWA:

6. Niedziela po Wielkanocy – 29.05.2022
Wieliczka godz. 8:00
Kraków godz. 10:00
(nabożeństwo połączone z egzaminem konfirmacyjnym)
(kawiarnia zborowa w Diakonii po nabożeństwie)
Kraków godz. 19:00

Wniebowstąpienie Pańskie – 26.05.2022
Kraków godz. 17:00

Jednocześnie zapraszamy na uroczyste nabożeństwo z okazji tegorocznej Konfirmacji, które odbędzie się w 1. Dzień Świąt Zesłania Ducha Świętego, czyli 5 czerwca o godz. 10:00.

Z kolei w 2. Dzień Świąt Zesłania Ducha Świętego, w poniedziałek 6 czerwca zapraszamy na nabożeństwo w ogrodzie w Wieliczce połączone ze smażeniem jajecznicy.

W odpowiedzi na prośby będziemy przygotowywać drukowaną wersję ogłoszeń, która będzie do odbioru w kancelarii po nabożeństwie. Prosimy o korzystanie z tej opcji jedynie osoby, które nie mają dostępu do internetu, albo ze względów zdrowotnych nie są w stanie odczytać ogłoszeń na ekranie.

INNE WYDARZENIA

1. Zapraszamy na „Godzinę biblijną”, która odbędzie się w czwartek 2 czerwca o godz. 18:00 w kancelarii parafialnej – sala okrągłego stołu. Rozważany będzie kolejny fragment Listu do Rzymian.

2. Seniorów naszej parafii zapraszamy na spotkanie urodzinowe Klubu Seniora, które odbędzie się wyjątkowo, również w czwartek 2 czerwca o godz. 16:00 w Diakonii. Zmiana terminu z ostatniego czwartku miesiąca na pierwszy podyktowana jest Świętem Wniebowstąpienia.

3. Z radością informujemy, że chór parafialny rozpoczął już działalność i zaprasza na próby w środy o godz. 18:30 w Diakonii. Można jeszcze dołączyć do składu. Zgłoszenia przyjmuje Pan Łukasz Laxy. Prosimy również o zapisy do zespołu dziecięcego.

4. Choć do wakacji pozostało jeszcze sporo czasu, to już teraz chcemy zaprosić najmłodszych na półkolonię pod nazwą Dni Dobrej Nowiny. Rodziców prosimy o ujęcie tego wydarzenia w planie wyjazdów wakacyjnych. DDN rozpoczną się w poniedziałek 22 sierpnia a zakończą wspólnym nabożeństwem na początek roku szkolnego w niedzielę 28 sierpnia. Szczegóły program i lista zapisów dostępne będą od początku czerwca.

5. Informujemy, że zbieramy ofiary na fundusz Bratniej Pomocy im. Gustawa Adolfa, z którego finansowane są projekty remontowe wielu parafii w naszym Kościele. Prosimy o wpłaty na listę w kancelarii parafialnej lub na konto z dopiskiem „ofiara na BPGA”. Za każdy dar w imieniu obdarowanych serdecznie dziękujemy.

6. Po ponad dwóch latach przerwy chcemy wznowić spotkania grupy Kraków-Roden. Zapraszamy na spotkanie w piątek 03.06. 2022 r. o godz. 18:00 w pomieszczeniach kancelarii parafialnej. Spotkanie będzie miało charakter organizacyjny – tzn. zastanowimy się nad tematyką przyszłych spotkań, ich częstotliwością oraz nad możliwościami odnowienia partnerskich kontaktów ze zborami w Roden. Więcej informacji udzieli Pan Stefan Kozieł.

7. Zapraszamy na Dni Biblijne w Małopolsce organizowane przez krakowski oddział Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego. Odbędą się w dniach 27.05-05.06 2022 r. Szczególnie polecamy wydarzenia odbywające się w naszym kościele. W sobotę 28 maja o godz. 18:00 otwarcie wystawy „Biblia w zbiorach parafii krakowskiej”, a o godz. 18:00 koncert „Pieśni biblijne” w wykonaniu Jakuba Woszczalskiego (organy) i Blanki Dembosz-Tondery (śpiew). Szczegóły na plakacie.

8. Już za tydzień 29 maja godz. 17:00 kolejny koncert bachowski organizowany przez Polskie Towarzystwo Bachowskie. Szczegółowe informacje na plakatach.

POZOSTAŁE INFORMACJE

9. Informujemy, że podczas nabożeństw w ostatnim tygodniu zebraliśmy ofiarę w wysokości 535 zł. Za każdy dar dziękujemy.

Komentowanie niedozwolone.