Ogłoszenia parafialne na 20 stycznia 2019 r. – 2. Niedziela po Epifanii

Za tydzień w niedzielę 27 stycznia nabożeństwa odbędą się:
 W Wieliczce o godz. 8:00,
 W Krakowie o godz. 10:00 i o godz. 12:00.
W ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, odbędą się następujące wydarzenia:
Jeszcze dzisiaj o godz. 15:00, w sanktuarium św. Jana Pawła II, ul. Totus Tuus 32 nabożeństwo ekumeniczne pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza,
24 stycznia (czwartek) godz. 18:00 nabożeństwo ekumeniczne w naszym kościele,
25 stycznia (piątek) godz. 18:00 ekumeniczne kolędowanie w Klubie Inteligencji Katolickiej przy ul. Siennej 5 (parter). Prowadzi Wspólnota namARKA.
27 stycznia, za tydzień w niedzielę o godz. 18:00 zapraszamy na uroczysty koncert Polskiego Towarzystwa Bachowskiego. Będzie to 150. Koncert (replika I-szego koncertu z 29.II 2014 r.). Wystąpią: p. Andrzej Białko – organy, soliści, L’Estate Armonico Kantorei Sankt Barbara, dyrygent – Wiesław Delimat.
10 lutego (niedziela), po nabożeństwie o godz. 10:00 odbędzie się Sprawozdawcze Zgromadzenie Parafialne.
Z innych ogłoszeń:
 Diakonia Polska Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP zwróciła się z prośbą do wszystkich parafii o składanie ofiar na rzecz osób poszkodowanych w tsunami w Indonezji. Najpilniejsze potrzeby obecnie dla poszkodowanych to dach nad głową, środki czystości, odzież i pożywienie, a także ewakuowanie ludności z terenów zagrożonych. Ofiary pieniężne można przekazywać do dnia 31 stycznia 2019 r. przez parafie ewangelickie lub indywidualnie na konto Diakonii Polskiej. Zebrane środki zostaną przekazane potrzebującym za pośrednictwem Diakonii Niemieckiej. W kancelarii parafialnej – wszelkie informacje odnośnie wpłat.
 Serdecznie zapraszamy na 2-dniową wycieczkę parafialną (15-16 czerwca) szlakiem zabytków Dolnego Śląska i Saksonii. Organizują ją Parafia E-A w Chorzowie i Chorzowskie Centrum Informacji i Turystyki. Koszty są niewysokie. Dla 30-osobowej grupy, z dofinansowaniem (z Urzędu Miasta Chorzów) – 200 zł, bez dofinansowania – 360 zł. Dodatkowo na wstępy do zwiedzanych obiektów: ok. 85 zł – bilety normalne, ulgowe – 65 zł. Dokładny plan wycieczki można uzyskać w kancelarii parafialnej. Zdecydować się należy jak najszybciej, ze względu na zrobienie rezerwacji do obiektu noclegowego i do zwiedzanych zabytków.
 Kolekta z zeszłego tygodnia, tj. z 13 stycznia wyniosła 307 zł. Zostanie przeznaczona jako ofiara na Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
 Zachęcamy do zgłaszania się do czytania tekstów biblijnych podczas nabożeństw o godz. 10:00 oraz o godz.12:00.

Komentowanie niedozwolone.