Ogłoszenia parafialne na 7 października 2018 r. – 19. Niedziela po Trójcy Świętej

W niedzielę za tydzień, 14 października nabożeństwa odbędą się:
 W Wieliczce o godz. 8:00,
 W Krakowie o godz. 10:00 i o godz. 12:00.

Dzisiaj, podczas nabożeństwa o godz. 12:00 wystąpi gościnnie chór męski z Norwegii – po nabożeństwie ok. 1300 chór wykona krótki koncert.
10 października (w środę) o godz. 18:00 zapraszamy na koncert w ramach Festiwalu Akordeonowego.
Za tydzień w niedzielę, 14 października, po porannym nabożeństwie ok. godz. 11:15 Polskie Towarzystwo Ewangelickie Oddział w Krakowie zaprasza na spotkanie w diakonii, przy ul. Grodzkiej 62/3. Tematem spotkania będzie prezentacja historii willi Decjusza oraz relacja z tegorocznego Forum Ewangelickiego w Wiśle.
Zapraszamy, szczególnie wszystkie Panie, na Ekumeniczny Podwieczorek dla Pań, który organizuje nasza Parafia. Temat spotkania: W drogę z Psalmami. Jakie emocje temu towarzyszą? Gościem spotkania będzie diakon Aleksandra Błahut-Kowalczyk, ekumenistka, publicystka, poetka. Spotkanie odbędzie się w sobotę 20 października o godz. 16:30. W programie coś dla ciała i dla ducha. Zapisy na podwieczorek wraz z wpłatą 10 zł przyjmowane są w kancelarii parafialnej lub w naszej księgarni przy ul. Grodzkiej 58. 20 października g. 16:30. Zapraszamy!

Z innych ogłoszeń:
 Jak co roku, w okresie jesiennym, rozpoczynamy zbiórkę odzieży używanej – od 8 października, czyli od jutra, do końca miesiąca. Odzież powinna być czysta i zapakowana, składana w kancelarii parafialnej.
W dniach: 21 i 22 października (niedziela, poniedziałek) odbędzie się Ekumeniczny Maraton Biblijny 2018. Organizują go wspólnie: Duszpasterstwo Ekumeniczne Archidiecezji Krakowskiej, Krakowski Oddział Polskiej Rady Ekumenicznej oraz Instytut Teologii Fundamentalnej, Ekumenii i Dialogu UPJPII. W tym roku całodobowe głośne czytanie Pisma Świętego będzie miało miejsce w naszym kościele św. Marcina. Początek:
– w niedzielę 21.X od godz. 14:00 – 24:00, a
– w poniedziałek 22.X od godz. 7:00 – 21:00.
 Przypominamy, że nadal trwa akcja „Prezent pod choinkę”, którą co roku organizuje Centrum Misji i Ewangelizacji naszego Kościoła. Parafianie w parafiach naszego Kościoła przygotowują prezenty dla najbardziej potrzebujących dzieci z Rumunii, Białorusi, Ukrainy, ale także dla dzieci uchodźców. Nasza parafia też co roku włącza się do tego projektu. Do każdej paczki dołączmy 10 zł (na pokrycie kosztów transportu za granicę). Jeśli ktoś sam nie może przygotować paczki, czy ktoś nie ma czasu – to parafia to zrobi – można wtedy wpłacić w kancelarii 60 zł. Przy wyjściu z kościoła każdy może zaopatrzyć się w ulotki, na których jest dokładnie wyjaśnione, jak przygotować paczkę.

 Kolekta z ostatnich nabożeństw wyniosła 497 zł i została przeznaczona jako ofiara ogólnokościelna na
Domy Opieki (Ofiara Żniwna).

 Zachęcamy do zgłaszania się do czytania tekstów biblijnych podczas nabożeństw o godz. 10:00 oraz o godz.12:00.
Zajęcia tygodniowe:
Zajęcia lekcji religii według ustalonego planu.
Środa – od godz. 19:00 spotkanie studenckie w diakonii, przy ul. Grodzkiej 62/3
Piątek – od godz. 16:30 spotkanie młodzieży w diakonii.

Komentowanie niedozwolone.