Ogłoszenia parafialne na 21 października 2018 r. – 21. Niedziela po Trójcy Świętej

Za tydzień w niedzielę, 28 października nabożeństwa o zwykłych porach:
• W Wieliczce o godz. 8:00,
• W Krakowie o godz. 10:00 i o godz. 12:00 – nabożeństwo rodzinne.
Dzisiaj, po głównym nabożeństwie ok. 11:15, redakcja „Ewangelików w Krakowie” zaprasza na spotkanie z gośćmi: z panią diakon Aleksandrą Błachut-Kowalczyk i z panią diakon Katarzyną Rudkowską, redaktorkami „Codziennika Kobiet”. Będzie można nabyć książki z autografami autorek.

Dzisiaj o godz. 14:00 w naszym kościele św. Marcina rozpocznie się Ekumeniczny Maraton Biblijny, to jest całodobowe czytanie Pisma Świętego. Na wstępie ks. dr Roman Pracki – z ramienia Polskiej Rady Ekumenicznej oraz ks. prof. Łukasz Kamykowski przeprowadzą krótką modlitwę.
Czytamy do godz. 24:00, potem przerwa. Następne czytanie rozpoczniemy jutro, tj. w poniedziałek od godz. 7:00 do godz. 21:00. Nasza parafia ma określone godziny czytania: poniedziałek – od godz. 7:00 do 9:50. Jest jeszcze kilka miejsc wolnych, można się zapisać w kancelarii po nabożeństwie.

Jutro Maraton Biblijny zakończy ks. superintendent Józef Bartos z Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego.
23 października, we wtorek o godz. 17:00 Macierz Ziemi Cieszyńskiej zaprasza wszystkich sympatyków na kolejne spotkanie w diakonii.
25 października, w czwartek o godz. 16:00 zapraszamy na urodzinowe spotkanie seniorów, zwłaszcza październikowych solenizantów do diakonii, przy ul. Grodzkiej 62/3.
Za tydzień w niedzielę, 28 października o godz. 18:00 odbędzie się co miesięczny koncert Polskiego Towarzystwa Bachowskiego.
Z innych ogłoszeń:
• W dalszym ciągu można jeszcze przynosić prezenty pod choinkę dla najuboższych dzieci z Rumunii, Białorusi, Ukrainy i dzieci uchodźców. Czasu jest coraz mniej – do 8 listopada.
• Trwa zbiórka odzieży używanej – do końca października. Odzież powinna być czysta i zapakowana, składana w kancelarii parafialnej.

• Kolekta z ostatnich nabożeństw wyniosła 500 zł, została przeznaczona na potrzeby diakonii parafialnej.

 Zachęcamy do zgłaszania się do czytania tekstów biblijnych podczas nabożeństw o godz. 10:00 oraz o godz.12:00.

Zajęcia tygodniowe:
Zajęcia lekcji religii według ustalonego planu.
Środa – od godz. 19:00 spotkanie studenckie w diakonii, przy ul. Grodzkiej 62/3
Czwartek – od godz. 18:00 studium biblijne w diakonii
Piątek – od godz. 16:30 spotkanie młodzieży w diakonii

Komentowanie niedozwolone.