Ogłoszenia parafialne na 14 października 2018 – 20. Niedziela po Trójcy Świętej

Nabożeństwa niedzielne za tydzień:

• w Wieliczce o godz. 8:00,
• w Krakowie o godz. 10:00 i o godz. 12:00.

Dzisiaj, po porannym nabożeństwie ok. godz. 11:15 Polskie Towarzystwo Ewangelickie Oddział w Krakowie zaprasza na spotkanie w diakonii, przy ul. Grodzkiej 62/3. Tematem spotkania będzie prezentacja historii willi Decjusza oraz relacja z tegorocznego Forum Ewangelickiego w Wiśle.

20 października, czyli już za tydzień, w sobotę o godz. 16:30 zapraszamy, szczególnie wszystkie Panie, na Ekumeniczny Podwieczorek dla Pań, który organizuje nasza Parafia. Temat spotkania: W drogę z Psalmami. Jakie emocje temu towarzyszą? Gościem spotkania będzie diakon Aleksandra Błahut-Kowalczyk, ekumenistka, publicystka, poetka. W programie coś dla ciała i dla ducha. Zapisy na podwieczorek wraz z wpłatą 10 zł przyjmowane są w kancelarii parafialnej lub w naszej księgarni przy ul. Grodzkiej 58.

Za tydzień w niedzielę, 21 października, po głównym nabożeństwie ok. 11:15, redakcja „Ewangelików w Krakowie” zaprasza na spotkanie z gośćmi: z panią diakon Aleksandrą Błachut-Kowalczyk i z panią diakon Katarzyną Rudkowską, autorkami „Codziennika Kobiet”. Będzie można nabyć książki z autografami autorek.

W dniach: 21 i 22 października (niedziela, poniedziałek) odbędzie się Ekumeniczny Maraton Biblijny 2018. W tym roku całodobowe głośne czytanie Pisma Świętego będzie miało miejsce w naszym kościele św. Marcina. Początek:
– w niedzielę 21 października od godz. 14:00 ; w poniedziałek 22 października od godz. 7:00.
Czas czytania – 10 min. Nasza Parafia ma określone godziny czytania: poniedziałek – od godz. 7:00 do 9:50. Zapisy w kancelarii parafialnej.
Z innych ogłoszeń:
 W piątek 12 października delegacja z naszej Parafii wyjechała z kilkudniową wizytą do Holandii, na zaproszenie partnerskiej Parafii z Roden.

 Nadal trwa akcja „Prezent pod choinkę”, którą co roku organizuje Centrum Misji i Ewangelizacji naszego Kościoła. Każdy może zaopatrzyć się w ulotki, wychodząc z kościoła. Przygotowujemy prezenty w pudełkach po butach dla najuboższych dzieci z Rumunii, Białorusi, Ukrainy i dzieci uchodźców. Powoli wpływają paczki od naszych parafian, a także wpłaty na przygotowanie takiej paczki – od osób, które same nie mają czasu jej przygotować (zajmie się tym kancelaria parafialna). Do każdej paczki dołączmy 10 zł ( na pokrycie kosztów transportu za granicę). Do 8 listopada paczki muszą trafić do Dzięgielowa, tam muszą jeszcze je sprawdzić, posortować i zapakować w kartony zbiorcze – do wysyłki za granicę.

 Trwa zbiórka odzieży używanej – do końca października. Odzież powinna być czysta i zapakowana, składana w kancelarii parafialnej.

 Kolekta z ostatnich nabożeństw wyniosła 449 zł i zostanie przeznaczona jako ofiara ogólnokościelna na Fundusz Ewangelizacyjno-Misyjny.

 Zachęcamy do zgłaszania się do czytania tekstów biblijnych podczas nabożeństw o godz. 10:00 oraz o godz.12:00.

Zajęcia tygodniowe:
Zajęcia lekcji religii według ustalonego planu.
Środa – od godz. 19:00 spotkanie studenckie w diakonii, przy ul. Grodzkiej 62/3
Czwartek – od godz. 18:00 studium biblijne w diakonii
Piątek – od godz. 16:30 spotkanie młodzieży w diakonii

Komentowanie niedozwolone.