Ogłoszenia parafialne na 30 września 2018 r. – 18. Niedziela po Trójcy Świętej

Nabożeństwa niedzielne za tydzień, 7 października odbędą się:
 W Wieliczce o godz. 8:00,
 W Krakowie o godz. 10:00 oraz o godz. 12:00.

Dzisiaj o godz. 1800 zapraszamy na pierwszy, po przerwie wakacyjnej, koncert Polskiego Towarzystwa Bachowskiego. Będzie to inauguracja XVI –tego sezonu „Koncertów u św. Marcina”. Wystąpią artyści: Anna Huszczo – klawesyn, Joanna Solecka – klawesyn, Katarzyna Czubek – flet prosty, a na wiolonczeli zagra Bartosz Koziak. W programie: Virgiliano, Tomkins, Carlton, Bach.
6 października, w sobotę o godz. 20:00 odbędzie się koncert finałowy 52. Dni Muzyki Organowej.
7 października, w niedzielę podczas nabożeństwa o godz. 12:00 wystąpi gościnnie chór męski „Ranheim Mannskor” z Norwegii. O godz. 13:00 – po nabożeństwie, prosimy o pozostanie w kościele – chór wykona krótki koncert. Dyrygentką jest Pani Heidi Hagerup Uddu.
Zapraszamy, szczególnie wszystkie Panie, na Ekumeniczny Podwieczorek dla Pań, który organizuje nasza Parafia. Temat spotkania: W drogę z Psalmami. Jakie emocje temu towarzyszą? Gościem spotkania będzie dk. Aleksandra Błahut-Kowalczyk, ekumenistka, publicystka, poetka. Spotkanie odbędzie się w sobotę 20 października o godz. 16:30. W programie coś dla ciała i dla ducha. Zapisy na podwieczorek wraz z wpłatą 10 zł przyjmowane są w kancelarii parafialnej lub w naszej księgarni przy ul. Grodzkiej 58. 20 października g. 16:30. Zapraszamy!

Z innych ogłoszeń:
 W dniach: 21 i 22 października (niedziela, poniedziałek) odbędzie się Ekumeniczny Maraton Biblijny 2018. Organizują go wspólnie: Duszpasterstwo Ekumeniczne Archidiecezji Krakowskiej, Krakowski Oddział Polskiej Rady Ekumenicznej oraz Instytut Teologii Fundamentalnej, Ekumenii i Dialogu UPJPII. W tym roku całodobowe głośne czytanie Pisma Świętego będzie miało miejsce w naszym kościele św. Marcina. Początek:
– w niedzielę 21.X od godz. 14:00 – 24:00, a
– w poniedziałek 22.X od godz. 7:00 – 21:00.
Czas czytania – 10 min. Nasza Parafia ma określone godziny czytania: poniedziałek – od godz. 700 do 950. Już od dziś można się zapisywać w kancelarii parafialnej na czytanie, jeśli ktoś ma takie pragnienie.

 Przypominamy, że nadal trwa akcja „Prezent pod choinkę”, którą co roku organizuje Centrum Misji i Ewangelizacji naszego Kościoła. Parafianie w parafiach naszego Kościoła przygotowują prezenty dla najbardziej potrzebujących dzieci z Rumunii, Białorusi, Ukrainy, ale także dla dzieci uchodźców. Nasza parafia też co roku włącza się do tego projektu. Do każdej paczki dołączmy 10 zł (na pokrycie kosztów transportu za granicę). Jeśli ktoś sam nie może przygotować paczki, czy ktoś nie ma czasu – to parafia to zrobi – można wtedy wpłacić w kancelarii 60 zł. Przy wyjściu z kościoła każdy może zaopatrzyć się w ulotki, na których jest dokładnie wyjaśnione, jak przygotować paczkę.

 Zachęcamy do zgłaszania się do czytania tekstów biblijnych podczas nabożeństw o godz. 10:00 oraz o godz.12:00.

 Kolekta z ostatnich nabożeństw wyniosła 407 zł i zostanie przeznaczona na potrzeby diakonii parafialnej.
Zajęcia tygodniowe:
Zajęcia lekcji religii według ustalonego planu.

W czwartek – godz. 18:00 studium biblijne w diakonii, przy ul. Grodzkiej 62/3. (Uwaga! – zmiana godz. rozpoczęcia: z 17:30 na 18:00 ).

Komentowanie niedozwolone.