Ogłoszenia parafialne na 23 września 2018 r. – 17. Niedziela po Trójcy Świętej

Za tydzień w niedzielę, 30 września nabożeństwa:
W Wieliczce o godz. 8:00,
W Krakowie o godz. 10:00 (Dziękczynne Święto Żniw) i o godz. 12:00 – nabożeństwo rodzinne.

25 września (wtorek) o godz. 17:00 Macierz Ziemi Cieszyńskiej zaprasza wszystkich sympatyków na pierwsze, po wakacyjnej przerwie, spotkanie w punkcie diakonijnym, przy ul. Grodzkiej 62/3.
27 września (czwartek) o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie urodzinowe seniorów. Zapraszamy jubilatów z lipca, sierpnia i września do diakonii na wspólne świętowanie.
28 września (piątek) o godz. 18:45 w sali konferencyjnej w piwnicach plebanii kościoła św. Mikołaja, przy ul. Kopernika 9 (wejście od ogrodu), odbędzie się spotkanie na temat: „Hanna Chrzanowska – ekumeniczne korzenie świętości”. W spotkaniu uczestniczyć będą: Marzena Florkowska, autorka książki pt. „Radość dawania. Hanna Chrzanowska we wspomnieniach, listach, anegdotach” oraz Agnieszka Godfrejów-Tarnogórska, rzecznik prasowy naszego Kościoła, a poprowadzi spotkanie Anna Sieprawska. Przed spotkaniem, o godz. 18:00 odbędzie się msza św. w kościele św. Mikołaja.
Za tydzień, w niedzielę 30 września o godz. 18:00 odbędzie się pierwszy, po przerwie wakacyjnej, koncert Polskiego Towarzystwa Bachowskiego. Będzie to inauguracja XVI –tego sezonu „Koncertów u św. Marcina”. Wystąpią artyści: Anna Huszczo – klawesyn, Joanna Solecka – klawesyn, Katarzyna Czubek – flet prosty, a na wiolonczeli zagra Bartosz Koziak. W programie: Virgiliano, Tomkins, Carlton, Bach.
Z innych ogłoszeń:
Za tydzień w niedzielę przypada Dziękczynne Święto Żniw. Jak co roku chcemy przygotować wnętrze kościoła na tę okoliczność – będziemy dekorować ołtarz. Będą potrzebne produkty w postaci owoców i warzyw. Tutaj prośba do parafian, aby w miarę swoich możliwości przygotować się i kto może, przyniósł – do czwartku (w godz. pracy kancelarii) dary na ołtarz. Planujemy też spotkanie po nabożeństwie na dziedzińcu, obok kościoła, dlatego też prosimy o przyniesienie swoich wypieków na ten dzień, żeby można było zjeść dobre ciasto z kawą lub herbatą.
 Przypominamy, że nadal trwa akcja „Prezent pod choinkę”, którą co roku organizuje Centrum Misji i Ewangelizacji naszego Kościoła. Parafianie w parafiach naszego Kościoła przygotowują prezenty dla najbardziej potrzebujących dzieci z Rumunii, Białorusi, Ukrainy, ale także dla dzieci uchodźców. Nasza parafia też co roku włącza się do tego projektu. Do każdej paczki dołączmy 10 zł (na pokrycie kosztów transportu za granicę). Jeśli ktoś sam nie może przygotować paczki, czy ktoś nie ma czasu – to parafia to zrobi – można wtedy wpłacić w kancelarii 60 zł. Przy wyjściu z kościoła każdy może zaopatrzyć się w ulotki, na których jest dokładnie wyjaśnione, jak przygotować paczkę.
 Zachęcamy do zgłaszania się do czytania tekstów biblijnych podczas nabożeństw o godz. 10:00 oraz o godz.12:00.
 Kolekta z ostatnich nabożeństw wyniosła 313 zł i zostanie przeznaczona na potrzeby diakonii parafialnej.
Zajęcia tygodniowe w parafii:
Zajęcia lekcji religii według ustalonego planu.
W czwartek – studium biblijne.
Zapowiedź ślubna:
W dniu 29 września 2018 r. o godz. 14:30 odbędzie się ceremonia ślubna Anny Marii Bachowskiej oraz Michała Marka Bachowskiego, w kościele ewangelicko-augsburskim św. Marcina w Krakowie .

Komentowanie niedozwolone.