Ogłoszenia parafialne na 16 września 2918 r. – 16. Niedziela po Trójcy Świętej

Nabożeństwa niedzielne za tydzień 23 września odbędą się
W Wieliczce o g. 8:00
W Krakowie o g. 10:00 i o g. 12:00.

Dzisiaj, po porannym nabożeństwie, ok. godz. 11:30 w diakonii, przy ul. Grodzkiej 62/3 odbędzie się spotkanie autorskie z p. LIDIĄ CZYŻ, współorganizatorką spotkań dla kobiet. W trakcie spotkania będzie okazja do rozmowy z Autorką, będzie można też zakupić książkę z autografem. Spotkanie zorganizowała redakcja „Ewangelików w Krakowie”.
20 września ( czwartek ) o godz. 17:30 zapraszamy na studium biblijne do diakonii, przy ul. Grodzkiej 62/3. Poprowadzi je pan Stefan Kozieł.
Uczniowie i studenci, którzy chcą starać się o stypendium w tym roku szkolnym (2018/2019) są zobowiązani do złożenia „Wniosku o stypendium – w kancelarii parafialnej – w terminie do końca września br. Wniosek można pobrać w kancelarii parafialnej.
Za dwa tygodnie 30 września przypada Dziękczynne Święto Żniw. Jak co roku chcemy przygotować wnętrze kościoła na tę okoliczność – będziemy dekorować ołtarz. Będą potrzebne produkty w postaci owoców i warzyw. Tutaj prośba do parafian, aby w miarę swoich możliwości przygotować się i kto może, przyniósł – na kilka dni przed Świętem dary na ołtarz. Planujemy też spotkanie po nabożeństwie na dziedzińcu, obok kościoła, dlatego też prosimy o przyniesienie swoich wypieków na ten dzień, żeby można było zjeść dobre ciasto z kawą lub herbatą.
Z innych ogłoszeń:
• Rozpoczynamy, jak co roku ogólnopolską akcję charytatywną: „PREZENT POD CHOINKĘ”, organizowaną przez Centrum Misji i Ewangelizacji naszego Kościoła. Termin dostarczania paczek upływa 11 listopada. Prezenty mogą przygotowywać dzieci, młodzież i osoby dorosłe w pudełkach po butach, które przed świętami Bożego Narodzenia zawożone są do najuboższych dzieci do Rumunii, na Białoruś i Ukrainę, oraz dla dzieci uchodźców. Do każdej paczki dołączmy 10 zł (na pokrycie kosztów transportu za granicę). Jeśli ktoś sam nie może przygotować paczki, czy ktoś nie ma czasu – to parafia to zrobi – można wtedy wpłacić w kancelarii 60 zł. Przy wyjściu z kościoła każdy może zaopatrzyć się w ulotki, na których jest dokładnie wyjaśnione, jak przygotować paczkę.
• Zachęcamy do zgłaszania się do czytania tekstów biblijnych podczas nabożeństw o godz. 10:00 oraz o godz.12:00.
• Kolekta z ostatnich nabożeństw wyniosła 434 zł i zostanie przeznaczona na potrzeby diakonii parafialnej.

Zapowiedź ślubna:
W dniu 29 września 2018 r. o godz. 14:30 odbędzie się ceremonia ślubna Anny Marii Bachowskiej oraz Michała Marka Bachowskiego, w kościele ewangelicko-augsburskim św. Marcina w Krakowie

Komentowanie niedozwolone.