Problem z transmisją nabożeństw online

5 sierpnia miała miejsce awaria zasilania kamer. Transmisja nabożeństwa była „pusta” – czarny ekran bez dźwięku. Zachęcam odbiorców naszych transmisji aby takie sytuacje zgłaszali na parafię.

Niestety, któryś z odbiorców, zamiast poinformować nas o awarii, kliknął w odnośnik na YouTube do zgłaszania nadużyć. Ekipa YouTube przejrzała transmisję i zdecydowała, że jest ona niezgodna z wytycznymi dla społeczności, które opisują, jakie treści są dozwolone w YouTube, a jakie nie. Uznali to za nadużycie – spam, usunęli film, a w ramach sankcji zablokowali nam możliwość transmisji online na 3 miesiące. Odwołanie nie pomogło, nie przyjęli naszego tłumaczenia o awarii. W związku z tym transmisje zostaną wstrzymane, prawdopodobnie aż do 5 listopada 2018, choć podejmiemy działania zmierzające do znalezienia alternatywnego rozwiązania. Jednakże nie istnieje drugi taki serwis jak YouTube, umożliwiający prowadzenie bezpłatnych transmisji wartościowych materiałów online i archiwizowanie ich.

W przyszłości w wypadku awarii proszę o zgłaszanie tego typu sytuacji wyłącznie na parafię, bowiem wysyłanie skarg do YouTube ma skutki skrajnie destrukcyjne. YouTube zagroził, że w przypadku podobnych skarg w przyszłości może usunąć konto wraz z całym archiwum.

Komentowanie niedozwolone.