Ogłoszenia parafialne na 18 luty 2018 r – 1.Niedziela Pasyjna (Invocavit – Wzywać mnie będziecie… Ps 91,15)

W niedzielę za tydzień, 25 lutego nabożeństwa o zwykłych porach:

  • W Wieliczce – o godz. 800,
  • W Krakowie – o godz. 1000 oraz o godz. 1200 – nabożeństwo rodzinne (z komunią).

 

21 lutego (środa) o godz. 1700 – tygodniowe nabożeństwo pasyjne w kościele św. Marcina w Krakowie.

22 lutego (czwartek) o godz. 1600 zapraszamy seniorów na spotkanie urodzinowe do diakonii. Urodziny będą świętować lutowi solenizanci.

23 lutego (piątek) odbędzie się spotkanie grupy Roden. Tematem spotkania będzie „Wolność chrześcijanina”.

25 lutego, za tydzień (niedziela), w czasie nabożeństwa o godz. 1000 odbędzie się

p r o m o c j a książki „Okruchy Bożego Słowa”, której autorem jest ks. Roman Mikler.

Także za tydzień w niedzielę zapraszamy do kościoła św. Marcina, godz. 1800 na kolejny koncert Polskiego Towarzystwa Bachowskiego. W programie: sonaty triowe suity francuskie, utwory J.S. Bacha – artyści: Michaela Koudelkova flet prosty, oraz Andrzej Zawisza klawesyn.

27 lutego (wtorek) Krakowski Oddział Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego zaprasza na coroczne zebranie sprawozdawcze – godz. 1730. Miejsce spotkania: ul. Grodzka 60 oficyna (budynek szkoły). Przedmiotem spotkania będzie sprawozdanie Zarządu Oddziału z działalności Towarzystwa w minionym roku, plan pracy na rok bieżący oraz sprawy organizacyjne.

2 marca (piątek) o godz. 1700 zapraszamy na nabożeństwo z okazji Światowego Dnia Modlitwy. Liturgię w tym roku przygotowały kobiety z Surinamu ( Ameryka Południowa). W tym roku nabożeństwo odbywa się w naszym kościele św. Marcina.

 

Zajęcia tygodniowe w parafii – w czasie ferii zimowych zajęcia lekcji religii oraz spotkania młodzieży i studentów są zawieszone.

Dzisiaj również nie będzie zajęć szkółki niedzielnej, dzieci wraz z rodzicami zapraszamy za tydzień na nabożeństwo rodzinne o godz. 1200.

Z innych ogłoszeń:

  • Począwszy od dzisiaj, tj od 1. Niedzieli Pasyjnej do Niedzieli Palmowej będzie trwała coroczna ekumeniczna akcja SKARBONKA DIAKONIJNA kościelnych organizacji charytatywnych: Diakonii, Caritas Polska i Eleos (Kościoły: Ewangelicko-Augsburski, Rzymskokatolicki., Prawosławny). Ofiary zbiera się do papierowych skarbonek. W tym roku zebrane fundusze przeznaczone zostaną na rehabilitację dzieci i osób dorosłych.

Zachęcamy do udziału w tej akcji. Skarbonki są do odbioru przy wyjściu z kościoła lub w kancelarii parafialnej.

 

  • Nasza Parafia organizuje wyjazd na wystawę czasową do Muzeum Śląskiego w Katowicach. Temat wystawy ” Wszystko osiąga się przez nadzieję. Kulturowe dziedzictwo Reformacji na Śląsku”. Termin wyjazd to sobota 24 marzec, zapisy w kancelarii.

 

  • Zachęcamy do zgłaszania się do czytania tekstów biblijnych podczas nabożeństw o godz. 1000 i 1200.

 

  • Kolekta z ostatnich dwóch nabożeństw wyniosła: 223,00 zł i została przeznaczona na potrzeby diakonii parafialnej.

 

Komentowanie niedozwolone.