Ogłoszenia parafialne na 17 grudnia 2017 r. – 3.Niedziela w Adwencie

Nabożeństwa w okresie świątecznym w Wieliczce i w Krakowie:

  • 20 grudnia (środa) – ostatnie tygodniowe nabożeństwo Adwentowe w Krakowie o g. 1700.
  • 24 grudnia (niedziela) – Wieliczka g. 800, Kraków g. 1000 niedziela w Adwencie;  g. 1600 oraz g. 2200 Wigilia Narodzenia Pańskiego.
  • 25 grudnia (poniedziałek) – w 1-szy Dzień Świąt: Wieliczka g. 800, Kraków g. 1000.
  • 26 grudnia (wtorek) – w 2-gi Dzień Świąt: Kraków g. 1000.

24 grudnia w niedziele nie będzie zajęć szkółki niedzielnej.

Dzisiaj, po porannym nabożeństwie zapraszamy seniorów oraz wszystkich parafian na spotkanie adwentowe do nowych sal parafialnych, przy ul. Grodzkiej 62. Spotkanie poprowadzi p. Agnieszka Godfrejów-Tarnogórska.

Także dzisiaj, o godz. 1600 odbędzie się spotkanie adwentowe rodzinne, które rozpoczną dzieci przedstawieniem gwiazdkowym w kościele.

Dzisiaj wieczorem, o godz. 1800 zapraszamy na koncert Polskiego Towarzystwa Bachowskiego. Wystąpi Michał Białko oraz Wacław Mulak.

Prowadzimy sprzedaż świec wigilijnych, w ramach akcji: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Można je nabyć przy wyjściu z kościoła.

  • Zachęcamy również do nabycia opłatków wigilijnych, Kalendarzy książkowych na 2018 r., Z Biblią, na co dzień na 2018 r., kalendarzy planszowych – to wszystko w kancelarii parafialnej.
  • Przyjmowane są wpłaty na prenumeratę czasopisma Zwiastun na 2018 r.
  • Przypominamy ponownie o regulowaniu obowiązkowego podatku kościelnego na ten rok do 31 grudnia.
  • Kolekta z zeszłego tygodnia – 457 zł i została przeznaczona na potrzeby diakonii parafialnej.

WSPOMNIENIE:

W przeddzień Wigilii Świąt Bożego Narodzenia, 23 grudnia minie 20 rocznica odejścia członkini naszej Parafii, śp. Ireny Olszak. Pani Irena była z wykształcenia germanistką, była pracownikiem Akademii Ekonomicznej w Krakowie, pracowała także w Polskiej Akademii Umiejętności w Krakowie, prowadząc lektorat z języka niemieckiego. Znajdowała również czas, by w sposób całkowicie bezinteresowny służyć naszej Parafii, a także Kościołowi w charakterze delegata do Synodu Diecezji Katowickiej. Była również zaangażowana w partnerstwo naszej Parafii z Parafiami Reformowanymi w Roden, w Holandii. Jej niezwykła osobowość i talenty językowe sprawiały, że była „duszą” tego partnerstwa.

 

Komentowanie niedozwolone.