Ogłoszenia parafialne na 10 grudnia 2017 r.- 2 niedziela w Adwencie

Najbliższe nabożeństwa w Parafii:

  • 13 grudnia w środę g. 1700 – Tygodniowe Nabożeństwo Adwentowe w Krakowie
  • 17 grudnia w niedzielę – w Wieliczce o g. 800, w Krakowie o g. 1000 i o g. 1200

Polskie Towarzystwo Ewangelickie zaprasza dzisiaj, po nabożeństwie porannym ok. g. 1115 na spotkanie z prof. Piotrem Stawińskim – socjologiem religii. Tematem referatu i dyskusji będzie „Dziedzictwo purytanizmu. Czy na współczesne pytania można dać XVII – wieczne odpowiedzi?  Spotkanie odbędzie się w diakonii, przy ul. Grodzkiej 62/3.

16 grudnia w sobotę, o godz. 1700 odbędzie się koncert dyplomowy Akademii Muzycznej w Krakowie, wystąpi orkiestra smyczkowa.

17 grudnia, za tydzień w niedzielę po głównym nabożeństwie, zapraszamy seniorów oraz wszystkich parafian na spotkanie adwentowe do nowych sal parafialnych przy ul. Grodzkiej 62. Spotkanie poprowadzi pani Agnieszka Godfrejów-Tarnogórska.

Także za tydzień, ( 17 grudnia) w niedzielę o godz. 1600 odbędzie się gwiazdka dla dzieci, która rozpocznie się występem dzieci w kościele.

17 grudniao godz. 1800 zapraszamy na koncert Polskiego Towarzystwa Bachowskiego. Wystąpi pan Michał Białko (organy) oraz pan Wacław Mulak (trąbka).

 

  • Prowadzimy sprzedaż świec wigilijnych, w ramach akcji: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Można je nabyć przy wyjściu z kościoła.
  • Zachęcamy również do nabycia opłatków wigilijnych, Kalendarzy książkowych na 2018 r., Z Biblią, na co dzień na 2018 r., kalendarzy planszowych – to wszystko w kancelarii parafialnej.
  • Przyjmowane są wpłaty na prenumeratę czasopisma Zwiastun na 2018 r., oraz na pismo Jednota na 2018 r.
  • Przypominamy ponownie o regulowaniu obowiązkowego podatku kościelnego na ten rok do 31 grudnia. Płatność po tym terminie powoduje, że otrzymuje się status biernego wyborcy, tzn., w czasie Zgromadzenia Parafialnego nie posiada się prawa wyborczego.
  • Kolekta z zeszłego tygodnia – 482 zł i została przeznaczona na potrzeby diakonii parafialnej.

Zajęcia tygodniowe w Parafii:

  • Lekcje religii wg ustalonego planu.

W środę       od godz. 1800  próba zespołu wokalnego – w diakonii, przy ul. Grodzkiej 62/3

od godz. 1900 spotkanie studentów w diakonii

w czwartek  od godz. 1730  studium biblijne

w piątek       od godz. 1700  spotkanie młodzieży – w diakonii.

 

Inne ogłoszenia:

W dniu 5 grudnia, we wtorek zmarła, śp. IRENA RYBKA, członkini naszej Parafii. Zmarła miała 93 lata. Była żołnierzem AK, nauczycielem tajnych kompletów w czasie okupacji, długoletnim pracownikiem Instytutu Zootechniki w Balicach.

Nabożeństwo żałobne śp. Ireny Rybka odprawione zostanie w poniedziałek, 11 grudnia 2017 r. o godz. 1140 w kaplicy na cmentarzu Rakowickim.

Komentowanie niedozwolone.