OGŁOSZENIA PARAFIALNE na 19 listopada 2017 r. – Przedostatnia niedziela roku kościelnego

Nabożeństwa niedzielne za tydzień (26.11.2017):

  • W Wieliczce o godz. 800,
  • W Krakowie o godz. 1000 ( kazanie wygłosi gościnnie ks. Kazimierz Bem z USA, z  Kościoła Ewangelicko-Reformowanego)
  • W Krakowie o godz. 1200
  • Dzisiaj po nabożeństwie, ok. godz. 1130 redakcja „Ewangelików w Krakowie” zaprasza na spotkanie w diakonii. Poprowadzi je pan Krzysztof Rzońca, a tematem będą: „Mowy Stołowe Marcina Lutra”.

Także dzisiaj o godz. 1800 odbędzie się koncert muzyki organowej, w wykonaniu pana Michała Białko. W programie utwory Jana Sebastiana Bacha oraz F. Mendelssohna. Koncert zorganizowany jest przez Fundację Judaica.

23 listopada (w czwartek) o godz. 2000 zapraszamy na koncert Męskiego Kwartetu Wokalnego TRIPLUM – koncert w pierwszą rocznicę śmierci prof. Uniwersytetu Jagiellońskiego, muzykologa, Piotra Poźniaka.

Polskie Towarzystwo Ewangelickie zaprasza na „Spotkanie z niematerialnym dziedzictwem Krakowa” – w tym prezentację krakowskich ewangelików, które odbędzie się dnia 25 listopada (sobota) w Celestacie – oddziale Muzeum Historycznego Miasta Krakowa przy ul. Lubicz 16 w godzinach  13 – 18.

Za tydzień 26 listopada (niedziela) po nabożeństwie głównym odbędzie się spotkanie w diakonii z tłumaczem i naszym parafianinem panem Stefanem Koziełem, który opowie o pracy nad przekładem pracy: „Marcin Luter Drogowskazy chrześcijanina na każdy dzień. Wybór z pism i kazań Reformatora”.    Po spotkaniu będzie możliwość nabycia książki z autografem autora.

26 listopada, w niedzielę o godz. 1800 zapraszamy na koncert Polskiego Towarzystwa Bachowskiego.

 

Zajęcia tygodniowe w parafii:

Lekcje religii odbywają się wg ustalonego planu.

W środę       od godz. 1700  próba zespołu wokalnego – w diakonii, przy ul. Grodzkiej 62/3

od godz. 1900  spotkanie studentów

w czwartek  od godz. 1730  studium biblijne – w diakonii

w piątek       od godz. 1700  spotkanie młodzieży – w diakonii.

 

WSPOMNIENIE:

Po ponad roku wspominamy śp. HENRYKA SCHIELEGO, zmarłego w. dn. 31. 10. 2016 roku, w wieku 94 lat. Wspominają go siostra Henryka, wnuk Marcin, zięć, bliższa i dalsza rodzina.Zmarły walczył w Powstaniu Warszawskim, był żołnierzem batalionu „Gustaw”. Ranny w dniu 22 sierpnia na Starówce, został ewakuowany 29 sierpnia kanałami do Śródmieścia. Po upadku powstania został internowany w Stalagu w Altengrabow. Tam przebywał aż do wyzwolenia i w roku 1945 powrócił do Polski, do Krakowa, gdzie przebywała pozostała rodzina. Tu założył rodzinę, do emerytury pracował w Krakowskich Zakładach Eksploatacji Kruszywa. Człowiek wielu zainteresowań (sport, historia II wojny światowej, filatelistyka).

Odznaczony wielu odznaczeniami państwowymi, m. in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.  W roku 2011 otrzymał nagrodę Diecezji Katowickiej „Różę Lutra”.

Zaangażowany w życie Parafii Ewangelickiej: był administratorem nieruchomości parafialnych, członkiem parafialnej Komisji Rewizyjnej, członkiem chóru kościelnego, stały uczestnik nabożeństw niedzielnych. Zapamiętamy go, jako człowieka skromnego, życzliwego, tolerancyjnego, chętnego do pomocy innym.

 

Komentowanie niedozwolone.