Ogłoszenia na 8 października 2017 r. – 17. Niedziela po Trójcy Świętej

Nabożeństwa niedzielne za tydzień, 15 października, odbędą się:

W Wieliczce o godz. 800,

W Krakowie o godz. 1000 oraz o godz. 1200.

 

We wtorek, 10 października o godz. 1800 odbędzie się cykliczne spotkanie, na którym będzie omawiana i odsłuchiwana kantata Jana Sebastiana Bacha na nadchodzącą niedzielę. Spotkanie poprowadzi ks. Dawid Baron. Miejsce: pomieszczenia kancelarii parafialnej, przy ul. Grodzkiej 58.

W czwartek, 12 października zapraszamy o godz.18:00 na Spotkanie Pań (w diakonii). Temat spotkania: „ „ Cisza, – czego pragnie serce kobiety? ”. Osoba prowadząca – mgr Wiktoria Matloch.

W sobotę, 14 października o godz. 1600 odbędzie się spotkanie młodzieży z dr Łukaszem Barańskim – historykiem, w diakonii.

W niedzielę 15 października – kolejne spotkanie z dr Łukaszem Barańskim, tym razem zapraszamy wszystkich parafian, ok. godz. 1110 po porannym nabożeństwie. Spotkanie odbędzie się w diakonii.

22 – 23 października odbędzie się w Krakowie Ekumeniczny Maraton Biblijny 2017.  W tym roku czytanie odbędzie się w kościele św. Wojciecha w Rynku Głównym. Nasza parafia rozpoczyna czytanie od godz. 730 do godz. 950 w poniedziałek (23 października). Czas czytania – 10 min. Zapisywać się można w kancelarii parafialnej.

 

  • Rozpoczęła się ogólnopolska akcja charytatywna: „PREZENT POD CHOINKĘ”, organizowana przez Centrum Misji i Ewangelizacji naszego Kościoła. Termin dostarczania paczek upływa 8 listopada.! (środa).  Polega ona na przygotowywaniu przez dzieci, młodzież i osoby dorosłe prezentów w pudełkach po butach, które przed świętami Bożego Narodzenia zawożone są do najuboższych dzieci do Rumunii, na Białoruś i Ukrainę, oraz dla dzieci uchodźców.   Można też wpłacać na konto CME 60zł i w tytule wpisać „wirtualna paczka”.  Serdecznie zachęcamy do przygotowania prezentu. Przy wyjściu z kościoła każdy może zaopatrzyć się w ulotki, na których jest dokładnie wyjaśnione, jak przygotować paczkę.

 

  • Zachęcamy do zgłaszania się do czytania tekstów biblijnych podczas nabożeństw o godz. 1000 i o godz. 1200. Można się zapisywać w kancelarii na kolejne niedziele.

 

  • Nasza parafia organizuje wyjazd do Katowic 31 października, na Centralne Nabożeństwo z okazji Jubileuszu 500-lecia Reformacji. Zachęcamy do wpisywania się na listę na ten wyjazd, w kancelarii parafialnej. Szczegóły wyjazdu zostaną podane w terminie późniejszym.

 

  • Od zeszłej niedzieli trwa zbiórka odzieży używanej, która potrwa do końca miesiąca. Odzież można przynosić do kancelarii parafialnej.

 

  • Kolekta z ostatnich nabożeństw (z 1.10.) wynosi 669 zł. Kwota ta zostanie przeznaczona na ofiarę okołokościelną – na Domy Opieki (ofiara żniwna).

 

Zajęcia tygodniowe w parafii:

Lekcje religii odbywają się wg ustalonego harmonogramu.

 

W środę  od godz. 1700  próba zespołu wokalnego – w diakonii, przy ul. Grodzkiej 62/3

od godz. 1900  pierwsze, w tym roku akademickim spotkanie studenckie –    diakonia

w czwartek

od godz. 1730  studium biblijne – w diakonii

w piątek  od godz. 1700  spotkanie młodzieży – w diakonii.

 

Komentowanie niedozwolone.