Ogłoszenia na 29 października 2017 r. – 20. Niedziela po Trójcy Świętej

 

 

Następne nabożeństwa odbędą się w następujących terminach:

  • 31 października (wtorek) w rocznicę 500 lat Reformacji

-w Krakowie o godz. 1700

  • 1 listopada (środa) – o godz. 1000 w Krakowie, Pamiątka Umarłych,
  • 5 listopada (niedziela) za tydzień:

– w Wieliczce o godz. 800

– w Krakowie o godz. 1000 godz. 1200 godz. 1600 – nabożeństwo rodzinne.

 

W przyszłym tygodniu lekcje religii oraz zajęcia z konfirmantami zostają odwołane.

Dzisiaj, po porannym nabożeństwie ok. g. 1130 zapraszamy nasze parafianki do diakonii na spotkanie na temat profilaktyki kobiecych chorób nowotworowych. Spotkanie poprowadzi lekarz chirurg-onkolog Marcin Migaczewski, wspólnie z naszą parafianką, panią Anną Jarosławską – Hołdą, dyplomowaną pielęgniarką. Będzie pokaz praktyczny samobadania piersi.

Wieczorem, o godz. 1800 odbędzie się koncert organizowany przez Polskie Towarzystwo Bachowskie. Wystąpi m.in. laureat Ogólnopolskiego Konkursu Organowego – Krasnobród 2016, pan Sebastian Kuczyński oraz kwartet gitarowy studentów Akademii Muzycznej w Krakowie.

  • 30 października (poniedziałek), czyli jutro kończy się zbiórka odzieży używanej.

Parafia organizuje wyjazd do Katowic we wtorek, 31 października na Centralne Nabożeństwo z okazji jubileuszu 500 lat Reformacji.

  • Informacja dla tych parafian, którzy się zapisali – wyjazd z pod Hotelu ROYAL o godz. 800

12 listopada (niedziela), za dwa tygodnie redakcja „Ewangelików w Krakowie” zaprasza, po nabożeństwie głównym, ok. godz. 1130 na spotkanie w diakonii, z panem Stefanem Koziełem, członkiem naszej parafii, który opowie o pracy nad przekładem książki Marcina Lutra „ Drogowskazy chrześcijanina na każdy dzień”.

Kolekta z ostatnich nabożeństw (z 22.10.) to kwota 324 zł.  Kolekta została przeznaczona na potrzeby diakonii parafialnej.

  • Przypominamy, że termin dostarczania paczek dla dzieci z Ukrainy, Białorusi i Rumuni, w związku z akcją PREZENT POD CHOINKĘ,upływa 8 listopada (środa).

 

  • Zachęcamy do zgłaszania się do czytania tekstów biblijnych podczas nabożeństw o godz. 1000 i o godz. 1200. Zapisy w kancelarii parafialnej.

Komentowanie niedozwolone.