Ogłoszenia na 22 października – 19. Niedziela po Trójcy Świętej

Za tydzień, 29 października w niedzielę nabożeństwa odbędą się w:

  • Wieliczce o godz. 800,
  • Krakowie o godz. 1000 i o godz. 1200.

 

Dzisiaj, po nabożeństwie porannym, ok. 1115 zapraszamy na wspólne wyjście wszystkich chętnych parafian na wystawę pt.: „Kobiece spojrzenie. O aktorstwie Antoniny Hoffman”. Aktorka była członkinią naszego zboru. Wystawa jest eksponowana w Kamienicy Hipolitów (oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa), pl. Mariacki 3.  Dla naszych parafian wejście jest bezpłatne.  Zbiórka przed kościołem.

Podczas drugiego nabożeństwa, dzisiaj, o godz. 1200 zaśpiewa chór z Niemiec.

A o godz. 1900 odbędzie się koncert kameralnego chóru „Canticum” z Londynu.

Dzisiaj także, o godz. 2230 nasz Kościół Ewangelicko-Augsburski otwiera modlitwą Ekumeniczny Maraton Biblijny, który zakończy się juto, czyli w poniedziałek o godz. 2137. W tym roku odbywa się w kościele św. Wojciecha w Rynku Głównym.

Nasza parafia ma wyznaczone godziny czytania – w poniedziałek: od 730 do godz. 950 – po 10 minut. Jeżeli ktoś chciałby jeszcze się zgłosić, to tylko dzisiaj jeszcze jest możliwość, po nabożeństwie, w kancelarii parafialnej.

26 października (czwartek) o godz. 1800 zapraszamy na biblijne spotkanie pań – w programie spotkania: rozważanie, modlitwa, wspólny śpiew, czas na rozmowy. Zapraszamy!

28 października (w sobotę) odbędzie się koncert, organizowany przez Akademię Muzyczną w Krakowie.

W najbliższą niedzielę to jest 29 października, po porannym nabożeństwie ok. 1130 zapraszamy nasze parafianki do diakonii na spotkanie na temat profilaktyki kobiecych chorób nowotworowych. Spotkanie poprowadzi lekarz chirurg-onkolog Marcin Migaczewski, wspólnie z naszą parafianką, panią Anną Jarosławską-Hołdą, dyplomowaną pielegniarką. Będzie pokaz praktyczny samobadania piersi.

Również 29 października o godz. 1800 w niedzielę odbędzie się koncert Polskiego Towarzystwa Bachowskiego. Wystąpi m.in. laureat Ogólnopolskiego Konkursu Organowego – Krasnobród 2016, pan Sebastian Kuczyński oraz kwartet gitarowy studentów Akademii Muzycznej w Krakowie.

31 października, w Święto Reformacji (wtorek) nabożeństwo odbędzie się: w Wieliczce o godz.1600, natomiast w Krakowie o godz. 1700.

Parafia organizuje wyjazd do Katowic 31 października na Centralne Nabożeństwo z okazji jubileuszu 500-lecia Reformacji, które odbędzie się o godz. 1000. Jeszcze można zapisywać się na wyjazd w kancelarii.

  • Trwa akcja Prezent pod choinkę. Każdy może zrobić prezent dla dziecka z Ukrainy, Białorusi czy Rumunii. Termin dostarczania paczek upływa 8 listopada! Ulotki znajdują się przy wyjściu z kościoła.
  • Prosimy o zgłaszanie się do czytania tekstów biblijnych podczas nabożeństw o godz. 1000 i o godz. 1200. Można się zapisywać w kancelarii na kolejne niedziele.
  • Trwa zbiórka odzieży używanej, która potrwa do końca października. Odzież można przynosić do kancelarii parafialnej.

 

  • Kolekta z ostatnich nabożeństw (z niedzieli 15.10.) wynosi 394 zł. Kwota ta zostanie przeznaczona na potrzeby diakonii parafialnej.

 

Zajęcia tygodniowe w parafii:

Lekcje religii odbywają się wg ustalonego planu.

 

W środę       od godz. 1700  próba zespołu wokalnego – w diakonii, przy ul. Grodzkiej 62/3

od godz. 1900  spotkanie studentów

w czwartek  od godz. 1730  studium biblijne – w diakonii

w piątek       od godz. 1700  spotkanie młodzieży – w diakonii.

 

WSPOMNIENIE:

W drugą rocznicę śmierci wspominamy dzisiaj śp. JANUSZA WIEWIÓRKĘ.

Urodził się 28 czerwca 1935 r., zmarł 18 października 2015 r. Był znanym w parafii działaczem i społecznikiem, członkiem chóru parafialnego, współzałożycielem Zespołu Wokalnego im. Wacława z Szamotuł, a także członkiem Rady Parafialnej. Działał również w Towarzystwie Śpiewaczym „Lutnia” w Wieliczce. Z zawodu był geologiem kopalń w Bochni i Wieliczce, ale także przewodnikiem i organizatorem turystyki.

Wspomina: syn z rodziną.

Komentowanie niedozwolone.