Ogłoszenia na 15 października 2017 r. – 18. Niedziela po Trójcy Świętej

Nabożeństwa za tydzień, 22 października:

W Wieliczce o godz. 800,

W Krakowie o godz. 1000 i o godz. 1200.

 

Dzisiaj, po nabożeństwie porannym, zapraszamy wszystkich na spotkanie z panem dr Łukaszem Barańskim, teologiem, historykiem w punkcie diakonijnym, przy ul. Grodzkiej 62/3.

Dzisiaj wieczorem o godz. 1800 odbędzie się koncert Zespołu Kameralnego Katedry Muzyki Dawnej z Akademii Muzycznej w Krakowie, posłuchamy m.in. kantaty J. S. Bacha.

Zapraszamy  w   k a ż d ą    środę  o godz. 1900 na spotkania studenckie do diakonii, przy ul.  Grodzkiej 62/3.

Polskie Towarzystwo Ewangelickie zaprasza za tydzień w niedzielę,  22 października na wspólne wyjście na wystawę pt.:  „Kobiece spojrzenie. O aktorstwie Antoniny Hoffman”. Podczas zwiedzania będziemy mogli poznać postać członkini zboru krakowskiego – znakomitą krakowską aktorkę, jej twórczość i życie. Wystawa jest eksponowana w Kamienicy Hipolitów (oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa), pl. Mariacki 3.                   Spotkanie uczestników ok. godz. 1115 przed kościołem, po porannym nabożeństwie.

 22 października w niedzielę wieczorem, o godz. 1900 zapraszamy na koncert chóru „Canticum” z Londynu.

Także za tydzień, w niedzielę,  odbędzie się Ekumeniczny Maraton Biblijny 2017,   24-godzinne publiczne czytanie Pisma Świętego. Czytanie odbędzie się w kościele św. Wojciecha w Rynku Głównym.                                                                                                                                              Początek w niedzielę (22 października) od godz.2230 – do poniedziałku (23 październik) do godz. 2137Nasza parafia rozpoczyna czytanie w poniedziałek od godz. 730  do godz. 950.   Czas czytania – 10 min.  Zapisywać się można w kancelarii parafialnej.

  • Rozpoczęła się ogólnopolska akcja charytatywna:   „PREZENT POD CHOINKĘ”, organizowana przez Centrum Misji i Ewangelizacji  naszego Kościoła. Termin dostarczania paczek upływa   8 listopada. !  (środa).  Polega ona na przygotowywaniu przez dzieci, młodzież i osoby dorosłe prezentów w pudełkach po butach, które przed świętami  Bożego Narodzenia zawożone są do najuboższych dzieci do Rumunii, na Białoruś i Ukrainę, oraz dla dzieci uchodźców.   Można też wpłacać na konto CME 60zł i w tytule wpisać „wirtualna paczka”.  Serdecznie zachęcamy do przygotowania prezentu. Przy wyjściu z kościoła każdy może zaopatrzyć się w ulotki.

 

  • Parafia organizuje wyjazd do Katowic 31 października, na Centralne Nabożeństwo z okazji Jubileuszu 500-lecia Reformacji. Uroczyste nabożeństwo rozpocznie się o godz. 1000 , kazanie wygłosi ks. bp Adrian Korczago.                                                      Zachęcamy do wpisywania się na listę na ten wyjazd,  w kancelarii parafialnej.  Chcemy znać liczbę osób, aby móc zarezerwować odpowiedni autokar.

 

  • Prosimy o  zgłaszanie się do czytania tekstów biblijnych podczas nabożeństw o godz. 1000 i o godz. 1200. Można się zapisywać w kancelarii na kolejne niedziele.
  • Trwa zbiórka odzieży używanej, która potrwa  do końca października.  Odzież można  przynosić do kancelarii parafialnej.

 

  • Kolekta z ostatnich nabożeństw (z 8.10.) wynosi 320 zł. Kwota ta zostanie przeznaczona na potrzeby diakonii parafialnej.

 

Zajęcia tygodniowe w parafii:

Lekcje religii odbywają się wg ustalonego planu.

 

W środę       od godz. 1700  próba zespołu wokalnego – w diakonii, przy ul. Grodzkiej 62/3

w czwartek  od godz. 1730  studium biblijne – w diakonii

w piątek       od godz. 1700  spotkanie młodzieży – w diakonii.

 

WSPOMNIENIE:

Wspominamy dzisiaj śp. ZYGMUNTA WDÓWKĘ – w pierwszą rocznicę śmierci. Pan Zygmunt urodził w Cieszynie Marklowicach 7 stycznia 1925 r. Po skończeniu studiów, osiadł na stałe w Krakowie. Był długoletnim pracownikiem Huty im.  T. Sendzimira, także aktywnym członkiem Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Zmarł 2 września 2016 r., przeżywszy 91 lat.     Wspomina rodzina.

Komentowanie niedozwolone.